Poruszające nagranie Johna Greena ws. strzelaniny w Orlando

John Green znany jest nie tylko z tego, że pisze bestsellerowe powieści dla młodzieży – krytycy doceniają także intelektualny wpływ, jaki ma na swoich odbiorców. Realizuje go nie tylko poprzez swoją prozę, ale także vlogi, które od wielu lat nagrywa w ramach swojego kanału na YouTube. W jednym z ostatnich odnosi się do tragedii w gejowskim klubie w Orlando.

4610313320_a0dd9831b4_bW nagraniu Green czyta fragmenty wypowiedzi bliskich ofiar, a potem nazwiska wszystkich tych, którzy stracili życie w zamachu. „Nie wiem, co powiedzieć” – dodaje „Nie wiem, czy mam cokolwiek sensownego do powiedzenia. Tak naprawdę chcę się z Wami podzielić nazwiskami tych, którzy zginęli. Uważam, że powinniśmy słyszeć je tak często, jak to możliwe”.

Na początku nagrania John Green opisuje swoje dzieciństwo w Orlando, gdzie spędził sporo czasu. Szczerze przyznaje, że nigdy nie czuł się tam jak w domu (urodził się w Indianapolis), ale chwali to, co z miastem zrobiły społeczności latynoskie i LGBT.

W ataku życie straciło 49 osób, napastnik został zastrzelony. Jest to najbardziej krwawa strzelanina w historii Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: The EW | Fot. SBC9 via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!