Ci, którzy więcej czytają, są atrakcyjniejsi

Mól książkowy dla wielu jest synonimem idealnego partnera, choć zazwyczaj chodzi o walory w sferze wewnętrznej, nie zewnętrznej. Trudno więc w tym kontekście mówić o atrakcyjności… a może jednak? Nowe badania, przeprowadzone w sposób chyba najbardziej wymierny, dowodzą, że może być wprost przeciwnie.

16332829367_ddb088af60_kJaki to sposób? Analiza samej praktyki. Za badania bowiem zabrał się zespół ludzi, który prowadzi… portal randkowy. Przeanalizowano trendy, zachowania użytkowników oraz ich satysfakcję, a wnioski okazały się nader korzystne dla wszystkich tych, którzy niejednokrotnie wolą spędzać czas na czytaniu niż na randkowaniu.

Głównym sposobem kojarzenia par na MyBae są tagi. Na tej podstawie ustalono, że osoby wykorzystujące tagi #czytanie i #książki mają największe szanse na odnalezienie partnera. Sukces skojarzenia dwójki ludzi na podstawie tych tagów wynosi 21%, podczas gdy w przypadku innych średnio 15%. W dodatku nawet ludzie nieczytający niezwykle często szukają partnerów, którzy posługują się właśnie jednym z tych dwóch oznaczeń.

Co ciekawe, profile oznaczone „czytelniczo” przyciągają nie tylko więcej wejść, ale użytkownicy, które na nie trafiają, spędzają na ich przeglądaniu więcej czasu niż w przypadku innych.

Jeśli chodzi o czytane gatunki, najseksowniejsze okazały się: romans, thriller psychologiczny oraz… literatura podróżnicza. Natomiast w przypadku konkretnego tytułu, palmę pierwszeństwa bezdyskusyjnie zdobyła Gra o Tron.

Źródło: MyBae | Fot. uditha wickramanayaka via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!