Idris Elba zekranizuje książkę

O Idrisie Elbie ostatnimi czasy w książkowym świecie jest dość głośno, ma bowiem zagrać nie kogo innego, jak samego słynnego rewolwerowca z serii Mroczna Wieża Stephena Kinga. Niedawno pojawiły się pierwsze zdjęcia przedstawiające Elbę w tej roli, ale okazuje się, że aktor ma jeszcze większe ambicje. Teraz ma zamiar zadebiutować w roli reżysera, zajmując się pewną ekranizacją.

10562745035_e6127ea3d2_oO jakiej książce mowa? Nie każdy może kojarzyć tytuł czy autora, ale to zapewne niebawem się zmieni. Ci jednak, którzy w latach dziewięćdziesiątych śledzili nowe literackie odkrycia na anglojęzycznym rynku, z pewnością znają Victora Headleya i jego powieść Yardie. To właśnie ona będzie kanwą ekranizacji.

Książka opowiada o jamajskim przemytniku kokainy, którego poznajemy jako D. Ma on przerzucić towar do Londynu i oddać go w ręce tamtejszego przemytnika, ale decyduje się na coś innego. Wychodzi bowiem z założenia, że znacznie lepiej wyjdzie… sprzedając narkotyki samemu. W efekcie jest ścigany przez ludzi, z którymi współpracował. Cała fabuła koncentruje się zatem na ucieczce przed konsekwencjami, a jej kierunek bynajmniej nie jest bezpieczny – Headley zabiera czytelnika w najmroczniejsze zaułki jamajskiego półświatka w Londynie.

Źródło: Screenrant | Fot. Jessica via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!