Posłuchaj, jak gwiazdy czytają Stephena Kinga

9348196534_3ec2a42c67_kZbiory opowiadań mają to do siebie, że niespecjalnie się sprzedają. Przynajmniej jeśli wydaje je ktoś, kto nie nazywa się Stephen King. W jego przypadku wydawca może jednak mieć pewność, że nawet krótkie formy zyskają szerokie grono gorących zwolenników. A już szczególnie, gdy w grę wchodzi audiobook czytany przez sławy amerykańskiego kina i telewizji.

Tak stało się w przypadku Szkieletowej załogi. Do nagrania audiobooka zatrudniono bowiem Michaela C. Halla, znanego wszystkim entuzjastom seriali jako odtwórca roli Dextera, Paula Giamattiego, który ostatnio święci sukcesy za sprawą głośnej roli prokuratora w serialu Billions, czy w końcu Davida Morse’a, który zasłynął rolą strażnika w ekranizacji innego dzieła Kinga, Zielonej mili. Miejsce znalazło się także dla Norberta Leo Butza, aktora nieco mniej znanego, przynajmniej do czasu – teraz bowiem z pewnością kojarzy go każdy, kto widział serial Netflix pt. Bloodline (gra tam Kevina Rayburna).

Całość wypada całkiem ciekawie, zapowiada się więc prawdziwa uczta dla czytelniczych zmysłów. Najlepiej, jak zawsze, sprawdzić samemu. W próbce nie usłyszymy niestety innych lektorów, wśród których są: sam Stephen King, Matthew Broderick czy Will Patton (który czyta już którejś z kolei dzieło Kinga).

Fot. Gage Skidmore via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!