Nowy Harry Potter zbiera niesamowite opinie

Szczęśliwi ci, którzy mogą już zapoznać się z Harrym Potterem i Przeklętym Dzieckiem – szczególnie że zbiera same pozytywne opinie, a recenzenci wystawiają mu najwyższe oceny. Pojawiają się zdania, że to dzieło przełomowe, które wprowadza zupełnie nową jakość do świata stworzonego przez J. K. Rowling.

harry-potter-tom-8-harry-potter-i-przeklete-dziecko-czesc-1-2-b-iext39036030Przypomnijmy, że to sztuka napisana przez Jacka Thorne’a, która rozgrywa się dziewiętnaście lat po wydarzeniach, które znamy z ostatniego tomu o przygodach młodego czarodzieja. W sobotę będzie miała oficjalną premierę na West Endzie, a konkretnie na deskach słynnego Palace Theatre. Pierwsze pokazy rozpoczęły się już na początku tamtego miesiąca, ale publiczność była proszona, aby zatrzymać dla siebie wszystkie opinie.

Przedstawienie trwa aż pięć godzin i rozpoczyna się od ukazania znanych nam bohaterów, którzy teraz są już trzydziestolatkami i wysyłają do szkoły własne dzieci. Krytyk z „Daily Telegraph”, który widział sztukę, wystawił jej pięciogwiazdkową ocenę, podkreślając, że brytyjski teatr od dekad czekał na coś takiego. Pozostali podkreślają, że materiał jest ambitny, ciekawy i pod wieloma względami przełomowy. Fabuła podobno jest wielowarstwowa  i sprawia, że widz ani na moment nie czuje się znużony (mimo długiego czasu trwania).

Książkowa wersja sztuki ukaże się w Polsce 22 października nakładem wydawnictwa Media Rodzina, które opisuje pozycję tak:

„Harry Potter i przeklęte dziecko”, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera. Światowa premiera spektaklu odbędzie się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem.  Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Źródło: BBC

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!