28 września w Polsce głośna książka pt. „Dziewczyny”

Najbardziej oczekiwana książka 2016 roku!

 

Historia inspirowana życiem Charlesa Mansona, charyzmatycznego przywódcy sekty. To dla niego urzeczone rzekomą wolnością i swobodą dziewczyny były gotowe zrobić wszystko. 

Ich kruchość, ekstatyczne przywiązanie i pragnienie przynależności – to istota tej powieści dla czytelników Przekleństw niewinności Jeffreya Eugenidesa oraz Zanim dopadnie nas czas Jennifer Egan.

 

 

image001Północna Kalifornia, burzliwy koniec lat 60. XX wieku. Na początku lata samotna i delikatna nastolatka Evie Boyd widzi w parku grupę dziewcząt i od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny, i jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce zyska złą sławę, oraz jej charyzmatyczny lider.

Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące, energetyczne – miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile i Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy, do tej chwili w życiu dziewczyny, kiedy wszystko może się potoczyć w przerażającym kierunku.

 

 

 

„Emma Cline przypomina nam, że za wieloma opowieściami naszej kultury kryje się dziewczyna: niedostrzegana, niesłyszana, rozgniewana. Ta książka złamie wam serca i wywrze na was niesamowite wrażenie”.

– Lena Dunham, aktorka, scenarzystka, reżyserka

 

„Książka zapowiada pojawienie się niezwykłego nowego głosu w amerykańskiej literaturze”.

Jennifer Egan

 

„Nie mogę zapomnieć Dziewczyn Emmy Cline”.

Stephen King

Źródło: Informacja prasowa Sonia Draga

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!