Cormoran Strike w serialu BBC obsadzony!

wolanie-kukulki-oprawa-twarda-dodruk-2014-galbraith-robert-pseud-jk-rowling-ksiazka_midi_365530_0003Kto od czasu do czasu ogląda brytyjskie seriale, ten z pewnością orientuje się, kim jest charakterystyczny (i charakterny) aktor Tom Burke. Występ w nowym serialu BBC nie będzie bowiem pierwszą rolą w ekranizacji książki, w jaką się wcielił. Niedawno mieliśmy okazję oglądać popis jego możliwości w Wojnie i pokoju, gdzie grał Dołohowa. Wcielił się także w role Atosa w niedawno zakończonym serialu Muszkieterowie.

Teraz jednak konwencja będzie zupełnie inna – urodzony w 1981 roku Burke wystąpi jako Cormoran Strike’a w ekranizacji kryminalnej serii J.K. Rowling, której produkcji podjęła się stacja BBC One. Autorka podkreśla, że jest zachwycona wyborem – jej zdaniem Burke odnajdzie się w tej roli świecie, a ona sama nie może doczekać się, aż zobaczy go na ekranie. Aktor z kolei twierdzi, że trudno o lepszą i bardziej wymagającą rolę, Strike jego zdaniem jest bowiem postacią wielowymiarową i niezwykle skomplikowaną.

Zdjęcia do adaptacji rozpoczną się w Londynie jeszcze w tym roku. Biografię autora oraz jego zdjęcia można zobaczyć np. na IMDb.

Źródło: BBC

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!