Nicholas Sparks powraca z nową powieścią!

Na tę wiadomość czekali wszyscy, którzy od czasu do czasu lubią się rozmarzyć. 28 września w Polsce ukaże się nowa powieść autora, który pozostaje niekwestionowanym mistrzem literatury obyczajowej. Według wielu powieści Sparksa są niebanalne, w przeciwieństwie do wielu pozycji dla kobiet, które w ostatnim czasie zalewają rynek.

Spójrz na mnie to osiemnasta powieść amerykańskiego autora, a oto szczegóły:

spojrz-na-mnie-miekkaCollin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Wychowywał się i kształcił w szkołach wojskowych, w których był bezlitośnie gnębiony, a i rodzice nie  poświęcali mu uwagi. Stało się to przyczyną jego problemów z panowaniem nad sobą i zatargów z policją.

Maria dorastała w przyjaznym otoczeniu, zawsze czuła wsparcie rodziny i jej doping w trakcie studiów prawniczych oraz na początkach swojej kariery zawodowej.

A jednak, na przekór swoim doświadczeniom, zostają parą. Wkrótce Maria zaczyna dostawać dziwne i przerażające wiadomości od anonimowego prześladowcy. Wydaje jej się, że wie, kto chce zagrozić trwałości ich związku, ale czy ma rację?

„Spójrz na mnie” przypomina nieco wcześniejsze powieści Nicholasa Sparksa, takie jak  „Anioł stróż” czy „Bezpieczna przystań”, w których prosta historia o miłości zmierzała w stronę historii z dreszczykiem. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich książek, jest o wiele mniej przewidywalna, ma wiele zupełnie niespodziewanych zwrotów akcji.

SPARKS UMIEJĘTNIE MYLI TROPY, A ZAKOŃCZENIE PRZEWRACA PODEJRZENIA CZYTELNIKA DO GÓRY NOGAMI

Nicholas Sparks to  jeden z najbardziej uwielbianych powieściopisarzy na świecie – jego powieści przełożono już na ponad 50 różnych języków. Książki Sparksa regularnie trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”. Jak dotąd  na całym świecie sprzedano się  ponad 105 milionów egzemplarzy  powieści tego autora, w tym 75 milionów w samych Stanach Zjednoczonych.

Urodzony się w Omaha w stanie Nebraska 31 grudnia 1965 roku, jako dziecko mieszkał w Minnesocie, Nebrasce i Kalifornii. Jego ojciec był profesorem, a matka gospodynią domową i asystentką u optyka.

Liceum ukończył z wyróżnieniem w 1984 roku, otrzymując stypendium naukowe na Uniwersytecie w Notre Dame. W 1985 przerwał studia i podczas wakacji napisał swoją pierwszą, nigdy nie opublikowaną, powieść. Wyspecjalizował się w rachunkowości i zakończył edukację z wyróżnieniami w 1988 roku.

Catherine poznał podczas wiosennej przerwy w 1988 roku, pobrali się w lipcu 1989 r. Po przeprowadzce do Kalifornii napisał drugą powieść, która podzieliła losy poprzedniej i trafiła do szuflady. Przez najbliższe parę lat imał się różnych dorywczych prac: akwizycji, pośrednictwa w handlu nieruchomościami, drobnego biznesu. W 1990 roku we współpracy z Billym Millsem − Złotym Medalistą Olimpijskim, napisał książkę „Wokini” która została wydana przez Father Publishing, po tym jak odrzucił ją Random House. Sprzedała się w nakładzie 50 000 egzemplarzy.

W 1992 roku zajął się dystrybucją farmaceutyków i przeniósł z Sacramento w Kalifornii do Karoliny Północnej. Po sześciu miesiącach, w 1994 roku, w wieku 28 lat, napisał „Pamiętnik”. W październiku 1995 prawa do „Pamiętnika”, a potem kolejnych kilkunastu książek Sparksa, kupiło wydawnictwo Warner Books.

Po twórczość Sparksa chętnie sięgają twórcy filmowi. W adaptacji „Listu w butelce” zagrali Kevin Costner i Robin Penn Wright, a w „Szkole Uczuć” (ekranizacji powieści „Jesienna Miłość”) – Mandy Moore, Shane West i Daryl Hannah.

Największy rozgłos zdobyła jednak trzecia z kolei ekranizacja powieści Sparksa − film „The Notebook” („Pamiętnik”), z doborową obsadą, w której obok głównych bohaterów, Ryana Goslinga i  Rachel McAdams, wystąpili: James Garner, Sam Shepard, Gena Rowlands i Joan Allen.

Pisarz ma piątkę dzieci: Milesa, Ryana, Landon, Lexie i Savannah. Mieszka w Karolinie Północnej.

Uczestniczy w lokalnych i ogólnokrajowych akcjach charytatywnych m.in. w Creative Writing Program (MFA) na Uniwersytecie w Notre Dame, gdzie funduje stypendia i staże oraz wspiera uczelniane bractwa.

Źródło: informacja prasowa Wydawnictwa Albatros

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!