James Patterson wydał książkę o zabójstwie Stephena Kinga

Nie od dziś wiadomo, że są pewni autorzy, z którymi Stephenowi Kingowi nie po drodze – jednym z nich jest znany na całym świecie twórca m.in. serii o Alexie Crossie, James Patterson. Mimo że autor ten zarabia więcej od wielu amerykańskich sportowców, a jego książki za każdym razem trafiają na listy bestsellerów, nie cieszy się sympatią Kinga – i to do tego stopnia, że Król Horroru w 2009 roku oświadczył publicznie, iż Patterson jest „okropnym pisarzem”. Dodał wprawdzie później, że także „odnoszącym sukcesy”, ale biorąc pod uwagę mocny wydźwięk krytyki, trudno uznać to za wielki komplement.

murder-kingJames Patterson od zawsze podkreślał zaś, że żywi do Kinga sympatię. Nie uwikłał się nigdy w spory z nim, a jego książki nawet chwalił. Raz po raz przyznawał jednak, że w istocie King atakuje go już od lat. Nie powinna więc może dziwić nowa pozycja Pattersona o dość wymownym tytule: Zabójstwo Stephena Kinga.

Jest to historia szalonego fana, który zabójstwa pojawiające się na kartach książki Kinga przenosi do realnego świata. Jego ostatecznym celem i wisienką na torcie jest oczywiście nic innego, jak morderstwo samego autora. Ostatecznie wprawdzie do tego nie dochodzi, ale wydźwięk samej fabuły jest dość mocny. Szczególnie biorąc pod uwagę liczne przypadki, kiedy fani wdzierali się do domu Stephena i Tabithy Kingów.

Kiedy Patterson dowiedział się o tym fakcie, postanowił wstrzymać publikację (do premiery pozostało jeszcze kilka tygodni). Uznał, że wprawdzie w książce King przedstawiony jest jako pozytywna postać fikcyjna, ale nie chciałby urazić ani samego autora, ani jego rodziny. Niestety nie doczekaliśmy się jeszcze komentarza głównego zainteresowanego, ale znając jego aktywność na Twitterze i w social media, możemy spodziewać się, że prędzej czy później odniesie się do sprawy w żartobliwym tonie.

Źródło: The Independent

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!