Jakich książek Stephena Kinga możemy spodziewać się w 2017 roku?

Stephen King jest jednym z najaktywniejszych autorów w social media, a szczególnie na Twitterze – w przeciwieństwie jednak do swoich kolegów po fachu, nie dzieli się publicznie tym, nad czym pracuje i co wyda w najbliższym czasie. By się tego dowiedzieć, najczęściej trzeba udać się na spotkanie autorskie. Choćby takie jak to, które w czerwcu odbyło się w Tulsie – King zapowiedział wówczas, że tworzy powieść osadzoną właśnie w tym mieście, choć nie chciał zdradzić żadnych szczegółów. Nie był też pewien, czy ją ukończy.

10968972143_c2c33ed6a3_kTeraz wiemy jednak znacznie więcej na temat jego planów, a wszystko to za sprawą wystąpienia, które mogliśmy oglądać podczas National Book Festival w Waszyngtonie. Była to już szesnasta edycja prestiżowego festiwalu organizowanego pod egidą Biblioteki Kongresu – i otworzył ją nie kto inny, jak sam Stephen King.

Autor zdradził, że w 2017 roku możemy spodziewać się z pewnością dwóch jego książek. Pierwszą napisał wspólnie ze swoim synem, Owenem Kingiem – nosi ona tytuł Sleeping Beauties i opowiada o grupie kobiet osadzonych w więzieniu. Akcja rozgrywa się w zachodniej części stanu Wirginia, a sama powieść ma nie być horrorem. Współpraca zapowiada się dosyć ciekawie, choć my nadal czekamy na książkę pisaną wespół z Tabithą…

Druga dobra – i zupełnie nowa – wiadomość jest taka, że ukaże się prawdopodobnie kolejna książka w serii Pana Mercedesa! Tym razem jednak protagonistą będzie kobieta. I to nieprzypadkowa, chodzi bowiem o Holly, którą znamy z poprzednich części. Holly, która miała być jedynie epizodyczną postacią, a tymczasem zaskoczyła samego Kinga i „rozrosła” się do rozmiarów, gdy sama może stać się głównym bohaterem oddzielnej powieści. Nie wiadomo, czy powieść uda się skończyć w porę, by ukazała się w 2017 roku.

Niebawem King zacznie także pracę z Peterem Straubem nad trzecią częścią serii, którą panowie zapoczątkowali Talizmanem – będą pisać ją w przyszłym roku, a zatem na publikację możemy liczyć dopiero w 2018. Trudno powiedzieć, czy któraś z tych pozycji to książka, o której King wspominał w Tulsie – podczas tamtego spotkania mówił także, że pracuje nad czymś, co zupełnie go przeraziło. Więcej na ten temat nie chciał jednak powiedzieć.

Fot. The USO via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!