Fragment „Wichrów zimy” dla klientów Apple’a

Klienci iBook otrzymali dodatkową zachętę, by zakupić dzieła George’a R. R. Martina. Z okazji dwudziestolecia wydania Gry o Tron firma Apple wypuściła na rynek nowe, rozszerzone wersje znanych powieści – a w nich znaleźć możemy między innymi fragment nowego tomu, Wichrów zimy.

8751429299_13553c4c84_bTo jednak nie wszystko, ebooki wzbogacone zostały bowiem także o elementy interaktywne, które mają na celu ułatwienie odnalezienia się w świecie stworzonym przez Martina. Wystarczy kliknąć na imię postaci, a będziemy mogli sprawdzić, jaka jest jej przeszłość – i jaką drogę przebyła, by dotrzeć do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Baza jest rozległa i wydaje się, że szczególnie początkującym wędrowcom w literackim świecie Pieśni Lodu i Ognia może okazać się przydatna.

To wszystko jednak ma drugorzędne znaczenie, kiedy weźmiemy pod uwagę, że dzięki iBooks klienci otrzymują także próbkę najnowszej, szóstej powieści. Początkowo była ona dostępna na stronie Martina, ale HarperCollins oświadczyło, że została z niej usunięta i obecnie dostępna jest wyłącznie na platformie Apple’a. Jak jednak wiadomo, w internecie nic nie ginie. Na reddicie nadal możemy przeczytać to, co miało stać się dla zwykłych śmiertelników niedostępne.

Wydając ebooki w formie interaktywnej Martin idzie w ślady J.K. Rowling – ona także jakiś czas temu opublikowała nowe wersje wszystkich tomów, opatrzone komentarzami i adnotacjami, które możemy poznawać w trakcie lektury. Pierwszy tom sagi Martina kosztować będzie 8.99 dolarów, czyli mniej więcej 35 złotych. Kolejne w rozszerzonej wersji wychodzić będą co miesiąc.

Źródło: The Verge | Fot. Lincoln Soares via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!