Nowa książka Pauli Hawkins w przyszłym roku!

Autorka głośnej Dziewczyny z pociągu nie próżnuje i zapowiada, że w przyszłym roku wyda nową książkę. Premiera przewidziana jest na drugiego maja i nikt chyba nie ma wątpliwości, że będzie to murowany bestseller. Książka ukaże się nakładem Riverhead Books, a jej tytuł brzmi Into the Water.

6948719399_39bf3446b1_bBędzie to historia pełna suspensu, której akcja zawiąże się w niewielkim miasteczku. Pewnego dnia na brzegu rzeki mieszkańcy odkryją bowiem zwłoki matki i jej nastoletniej córki, przy czym między jednym a drugim znaleziskiem minie zaledwie kilka tygodni. Hawkins zapowiada, że zmierzy się z tematyką rodzinnych sekretów i dwuznaczności tym, co uważamy za prawdę. Skomplikowana historia, którą opowie, dojrzewała w jej umyśle przez jakiś czas, intrygując ją na różne sposoby – między innymi tym, w jaki sposób spychamy do podświadomości pewne wspomnienia czy refleksje.

Wygląda więc na to, że gatunkowo otrzymamy dzieło zbliżone do Dziewczyny z pociągu – i sama autorka to potwierdza. Wyjawiła, że narracja prowadzona będzie z punktu widzenia kilku kobiet, a sama powieść ma być utrzymana w niemal gotyckiej atmosferze. W tamtym roku Paula Hawkins zasygnalizowała, że kontekst ten wynika z odniesień do… polowania na czarownice. Zaznaczyła jednak, by nie traktować tego dosłownie. Wydaje się, że dzięki temu otrzymaliśmy wskazówkę, by spodziewać się uwydatnienia określonych reakcji społecznych w nowej książce.

Przypomnijmy, że debiutancka powieść Hawkins sprzedała się na świecie w osiemnastu milionach egzemplarzy.

Źródło: The EW | Fot. Takuma Himura via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!