Nowa powieść Murakamiego w lutym!

Na tę wiadomość czekano nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale i na całym świecie. Nowa powieść pióra japońskiego pisarza, Harukiego Murakamiego, ukaże się w lutym 2017 roku. Polscy czytelnicy będą musieli uzbroić się jednak w cierpliwość, nie wiadomo bowiem, kiedy możemy spodziewać się przekładu na nasz ojczysty język.

6836681184_1caacfa24c_kMurakami jest jednym z najbardziej tajemniczych, skrytych pisarzy. Ceni sobie prywatność, bardzo rzadko udziela wywiadów, nie utrzymuje relacji z czytelnikami w social media ani nie pokazuje się publicznie. Strzeże swojego życia osobistego, a pomaga mu w tym oczywiście także wydawca. Wydawca, który najwyraźniej wziął sobie do serca styl bycia pisarza.

Po czym wnosimy? Niestety po tym, że nie ujawniono żadnych szczegółów na temat zbliżającej się premiery. Wiemy na pewno jedynie tyle, że nowa powieść ukaże się nakładem Shinchosha Publishing. Nie ujawniono nawet tytułu, a na stronie wydawnictwa obejrzeć możemy jedynie… pustą okładkę.

Najwięcej informacji na temat powieści udzielił o dziwo sam Murakami. Podczas wizyty w Danii zdradził, że to „bardzo dziwna historia”.

Sześćdziesięciosiedmioletni autor w ostatnim czasie wydawał nowe tytuły, jakkolwiek były one skróconymi, podzielonymi na fragmenty reedycjami dłuższych dzieł lub zbiorami opowiadań. Teraz możemy spodziewać się pełnoprawnej, długiej powieści. Pierwsze tłumaczenie z pewnością zostanie dokonane na angielski, jednak i w tej kwestii nie wiadomo, jakiego terminu możemy się spodziewać.

Źródło: Japan Today | Fot. Joshua Cohen via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!