Książka Carrie Fisher na szczycie listy bestsellerów

Wspomnienia opublikowane niedawno przez Carrie Fisher, aktorkę, która zasłynęła rolą Lei w Gwiezdnych Wojnach, od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem mediów i czytelników. Szczególną uwagę poświęcono wątkowi romansu, jaki Fisher miała mieć z Harrisonem Fordem podczas kręcenia oryginalnej trylogii George’a Lucasa.

514415912_bcf6497c05_oPo niedawnym odejściu nieodżałowanej aktorki książka The Princess Diarist cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem, co całkowicie zrozumiałe. Wspomnienia Carrie Fisher zajęły pierwsze miejsce na Amazonie, detronizując dotychczasowego lidera – pozycję o diecie bezcukrowej, która w ostatnim czasie była bezkonkurencyjna (być może ze względu na fakt, że już w samym tytule autorzy obiecują płaski brzuch w dwa tygodnie).

Ale wspomnienia Fisher nie są jedyną pozycją tej autorki, która cieszy się powodzeniem – dobrze radzi sobie również wcześniejsza, podobna pozycja, Wishful Drinking oraz debiutancka powieść, Pocztówki znad krawędzi. Pozycje w tym tygodniu zajęły odpowiednio ósme i dziewiąte miejsce.

Recenzenci podkreślają, że zarówno nowa, jak i poprzednie książki, to sprawnie skonstruowane dzieła, pełne humoru i dystansu. Szczególnie ciepło przyjęto w 2008 roku Wishful Drinking, w którym Carrie Fisher we właściwy sobie sposób analizowała własne uzależnienie. Na koniec warto dodać, że aktorka opublikowała także cztery odrębne powieści – żadna z tych pozycji jednak z pewnością nie przebije sukcesu, jaki wieszczy się najnowszym – i niestety ostatnim – wspomnieniom.

Źródło: The EW | Fot. Star Wars via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!