Ekspansja Amazona – będzie fizyczna księgarnia w Nowym Jorku

Potentat na rynku sprzedaży internetowej już od dawna zapowiadał dalszą ekspansję – w wakacje tamtego roku donosiliśmy, że powstać mają kolejne placówki tej sieci, gdzie mole książkowe będą mogły oddać się buszowaniu między regałami wypełnionymi książkami. Teraz „The Wall Street Journal” podaje, że skorzystać z takiej okazji będą mogli nowojorczycy. Kolejna księgarnia otworzy bowiem swoje podwoje w styczniu przy 59. Ulicy.

1_final_wtext-_v289768024_-0-300x166O tym, na jakie nowinki można będzie tam trafić, pisaliśmy tutaj.

Będzie to czwarta taka placówka Amazona, obok tych w Seattle, Portland oraz San Diego. Dwie kolejne mają powstać w stanie Massachusetts. Podobnie jak w przypadku pozostałych, tak i nowojorska będzie oferowała zniżki dla klientów z wykupionym pakietem Prime – a na półkach zobaczą oni recenzje i oceny zarówno z samej sieci, jak i z Goodreads (ciekawe, czy empik kiedykolwiek zaplanuje coś podobnego z LubimyCzytać).

Można się spodziewać, że to nie koniec planów tego internetowego giganta. Właściciel Amazona słynie z gotowości do podejmowania nowych wyzwań i dynamicznego rozwoju w sferach, które okazują się korzystne dla firmy. Fakt, że powstają kolejne fizyczne księgarnie, każe sądzić, że w tym wypadku tak jest. I kto wie, może kiedyś doczekamy się takich księgarni w Polsce? To niewykluczone, Amazon bowiem inwestuje w Polsce, gdzie ma m.in. magazyny. A my, jako klienci, na razie korzystać możemy z internetowej oferty, niestety dość ograniczonej.

Źródło: The Verge | Fot. Mariano Mantel via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!