Nowe szczegóły na temat Gry o Tron

Czekamy, czekamy – i doczekać się nie możemy. Wydaje się, że nasze długie wyczekiwanie ostatecznie dobiegnie końca w tym roku, George R. R. Martin utrzymuje bowiem wcześniejszą wersję: premiera Wichrów Zimy jest zaplanowana na 2017 rok (czyli sześć lat po tym, jak ukazała się poprzednia odsłona Pieśni Lodu i Ognia).

winds-of-winterPlany są jednak tylko planami. Autor podkreśla, że w tym roku również był przekonany, iż książka trafi na półki księgarń jeszcze przed grudniem. Niecierpliwią się jednak nie tylko czytelnicy, ale także widzowie, którzy tym razem muszą poczekać nieco dłużej na nowy sezon Gry o Tron. Zupełnej suszy nie musimy się jednak obawiać, bo niebawem na rynku ukaże się antologia Book of Swordsw której znajdziemy także opowiadanie Martina. W dodatku Amazon potwierdza, iż jest ono osadzone w świecie Gry o Tron.

Co oznacza to dla serialu i całego cyklu książek? Dla tego pierwszego niewiele, spekuluje się bowiem, że historia stanowi prequel koncentrujący się na wcześniejszych władcach Westeros. W ubiegłym roku podczas spotkań autorskich Martin czytał fragmenty, które mogą na to wskazywać. Nic więcej niestety nie wiadomo, ale jak zwykle w takiej sytuacji pojawiają się także pogłoski, iż materiał może stanowić pierwszy krok w kierunku ewentualnego spin-offa Gry o Tron na antenie HBO.

Na prawdę – tak jak na pierwsze podmuchy wichrów zimy – musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Vanity Fair

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!