James Patterson z nową powieścią young adult

Jak wygląda proces pisarski u Jamesa Pattersona? Złośliwi twierdzą, że w ogóle nie wygląda, bo z pisaniem nie ma już nic wspólnego. Autor formułuje pewną ideę, następnie wybiera pisarza, który napisze dla niego całą książkę, a sam tworzy jedynie zarys fabuły. Każda pozycja jego autorstwa mimo to znajduje się na samym szczycie list bestsellerów, a sam Patterson dzierży palmę pierwszeństwa, jeśli chodzi o zarobki pisarzy na świecie.

jp-crazyhouseOprócz pozycji sensacyjnych, Amerykanin publikuje również powieści z innych gatunków. Tym razem możemy liczyć na ukłon w kierunku young adult, a to za sprawą dystopijnej opowieści pt. Crazy House. Książka ukaże się w Stanach dwudziestego drugiego maja i wszystko wskazuje na to, że będzie miała wiele wspólnego z Orwellowskim postrzeganiem otaczającej nas rzeczywistości.

Fabuła koncentruje się bowiem wokół dwóch bliźniaczek, które żyją w świecie kontrolowanym przez jeden ogromny, wszechwładny rząd, zwany Zjednoczeniem. Jedna z sióstr trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o życie, druga natomiast próbuje przyjść jej z odsieczą, czym sama wpędza się w kłopoty. Autor podkreśla, że na winę obu dziewczyn nie ma dowodów, do procesu nie doszło, a obydwie są niewinne.

Nie po raz pierwszy Patterson chce sprawdzić się w tym gatunku. Publikował już bowiem serię Maximum Ride, która również jednoznacznie kwalifikowana była jako young adult. Przy tej jednak zaznaczał, iż jest to najbardziej szalona rzecz, jaką kiedykolwiek napisał.

(Czy raczej napisanie zlecił, współautorką tym razem jest bowiem Gabrielle Charbonnet).

Fragment po angielsku dostępny jest tutaj.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!