Dziś premiera nowej powieści Petera Swansona!

588b0254a41aaTytuł: Każdy jej strach

Autor: Peter Swanson

Przeł. Ewa Penksyk-Kluczkowska

Premiera: 15 lutego 2017

Format: 135 x 210 mm

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena: 37,90 zł

Stron: 352

Książka dostępna także w wersji e-book

Z rozdziału na rozdział Swanson odsłania następne warstwy dziwnych, czasem przerażających relacji między bohaterami. Dynamika przypomina najlepsze utwory Patricii Highsmith.

Wall Street Journal

Mało kto będzie umiał przewidzieć kolejne zapierające dech zwroty akcji rodem z Hitchcocka.

Washington Post

Świetnie oddany Boston zimą tworzy idealną atmosferę rodzącej się paranoi, która chwilami przypomina tę z Okna na podwórze.

Booklist

Kate przeprowadza się na pół roku do Bostonu – zamieniła się na mieszkania ze swoim kuzynem Corbinem. On służbowo przenosi się do Anglii, ona w Stanach ma ukończyć kurs grafiki komputerowej, a przede wszystkim dojść do siebie. Od dzieciństwa walczy z lękami, niedawno zaś przeżyła traumę – były narzeczony próbował ją zabić, a potem uwięził ją w szafie i sam się zastrzelił. Kate uwolniono dopiero po kilku dniach. Wreszcie odważyła się wrócić do życia, a zmiana otoczenia powinna temu sprzyjać.

W Bostonie już po kilku godzinach dowiaduje się, że zamordowano sąsiadkę zza ściany, piękną Audrey Marshall, z którą jej kuzyn miał romans, choć on sam temu zaprzecza.

Kate walczy z sennością, swoimi fobiami i usiłuje przyzwyczaić się do ekscentrycznych mieszkańców i oswojonego z nimi kota, który włóczy się po mieszkaniach i wszędzie czuje się u siebie. Z zamordowaną dziewczyną najwyraźniej łączy ją więcej, niż się wydawało. Kuzyn wzbudza coraz więcej podejrzeń, a do tego policja nie może się z nim skontaktować. W jego mieszkaniu natomiast dzieją się dziwne rzeczy, Kate zaś nie ma pewności, czy nie są wytworem jej skołowanego umysłu.

Stara się nie panikować, nawet gdy odkrywa, że ktoś pozmieniał narysowane przez nią portrety. Nie wie, komu wierzyć, nie wie, komu może zaufać. A to, co sobie wyobraża, nawet w połowie nie jest tak przerażające, jak prawda, która w końcu wyjdzie na jaw. Gdy każdy jej strach powoli stanie się rzeczywistością…

Opowiedziana w mistrzowski sposób z kilku perspektyw historia, niepokoi i odsłania najciemniejsze zakątki ludzkiej natury. Rozwiązania fabularne pozwalają porównywać pisarstwo Swansona
z najlepszymi osiągnięciami takich autorów jak, Gillian Flynn, Paula Hawkins, Patricia Highsmith, czy James M.Cain.

Peter Swanson jest autorem dwóch powieści, a jego wiersze, opowiadania i recenzje ukazywały się
w najważniejszych gazetach i magazynach, otrzymał też kilka nagród literackich. Mieszka z żoną
i kotem w Somerville w Massachusetts.

Na podstawie poprzedniej powieści, Czasem warto zabić (wyd. Marginesy, 2016), Agnieszka Holland przygotowuje swój nowy film.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!