Ekranizacja opowiadań Philipa K. Dicka zbliża się wielkimi krokami

Wszyscy fani SF trzymają rękę na pulsie – od kiedy pojawiły się pierwsze informacje na temat zekranizowania antologii opowiadań Philipa K. Dicka, rozbudzono nadzieję na to, że otrzymamy dzieło na miarę legendarnego Blade Runnera. Niecierpliwie oczekiwaliśmy nowych informacji i przecieków, w tym także tych dotyczących daty premiery, ostatnio jednak wszystko wskazywało na to, że przyjdzie nam uzbroić się w cierpliwość.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOstatecznie jednak być może nie będzie takiej konieczności, Amazon bowiem podał, iż przejmuje produkcję nad Elektrycznymi snami. Wcześniej miał za nią odpowiadać Channel 4, który zasłynął m.in. dzięki głośnemu Black Mirror, ale od pewnego czasu internetowy gigant zabiegał o przejęcie antologii – głównie ze względu na to, że emituje inny serial na podstawie prozy Dicka (Mężczyzna z wysokiego zamku). Fani odetchnęli, bowiem losy ekranizacji układały się różnie; początkowo miała być tworzona przy współudziale amerykańskiej stacji AMC i brytyjskiej Czwórki, po wycofaniu się jednak AMC rzecz stanęła pod znakiem zapytania.

Na antenie Amazonu zobaczymy dziesięć odcinków, za produkcję których odpowiadają Ronald D. Moore, Michael Dinner oraz znany z Breaking Bad Bryan Cranston. Korporacyjne palce w tym projekcie macza zaś Sony Pictures TV.

Kogo zobaczymy na ekranie? Pewne jest na razie, że w jednym z odcinków wystąpi sam Bryan Cranston, na więcej szczegółów będziemy musieli jednak poczekać. Wiadomo zaś, że każdy odcinek będzie oddzielną historią, spodziewać się zatem możemy czegoś na kształt wspomnianego już Black Mirror. A przynajmniej tak było do tej pory – teraz pojawiają się głosy, że skoro Amazon zajmuje się dwoma produkcjami na podstawie Dickowskiej prozy, być może producenci pokuszą się o luźne połączenie uniwersum. Byłoby z pewnością ciekawie.

Źródło: Deadline | Fot. Paco Calvino via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!