Zbiór opowiadań od Toma Hanksa

Wydaje się, że nastał złoty czas Toma Hanksa – nie dość, że zaskarbił sobie sympatię Polaków ciepłymi wypowiedziami na temat popularnego malucha, to jeszcze otrzyma swój własny, odnowiony model. Ale to nie wszystko – za tym sukcesem idzie kolejny, tym razem literacki. Na rynku książkowym Hanks bowiem zadebiutuje jako twórca krótkich form!

8160607037_3f8f2f4459_oOpowiadania ukażą się w zbiorze zatytułowanym Uncommon Type: Some Stories, a zatem w wolnym tłumaczeniu Typ nieprzeciętny: pewne opowieści. W sumie czytelnicy otrzymają siedemnaście historii, wszystkie jednak będą miały pewne spoiwo, a mianowicie… maszynę do pisania. Nie jedną konkretną, a wiele – sam motyw jednak ma pojawiać się w każdym z opowiadań. I chyba nie jest to przesadnie dziwne, biorąc pod uwagę, że miłość Hanksa do maszyn do pisania jest nawet bardziej znana od uczucia, którym obdarzył pewnego małego fiata.

Hanks zajmie się oczywiście także nagraniem audiobooka, a sama książka ukaże się nakładem znanego wydawnictwa Knopf. Pracę nad nią Tom Hanks rozpoczął w 2015 roku, pisał w wielu miastach, na wielu planach zdjęciowych – w Nowym Jorku, Berlinie, Budapeszcie czy Atlancie. Tworzył podczas wyjazdów promocyjnych a także w trakcie wakacji. Zdarzało mu się pisać w hotelach, samolotach, w biurze, a nawet w domu. Podkreśla, że gdyby miał stworzyć sobie grafik pracy, najpewniej zakładałby pisanie od dziewiątej rano do trzynastej.

Wydawca nie ukrywa, że trafiła mu się prawdziwa perełka, i podkreśla, że literacki głos Hanksa to coś absolutnie wyjątkowego. Po cichu Knopf liczy też na to, że to nie ostatnia książka opatrzona nazwiskiem zdobywcy Oscara…

Źródło: The EW | Fot. Telefónica in Deutschland via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!