Nowa powieść Johna le Carrégo!

Tuż po wakacjach niemałe emocje czekać będą wszystkich entuzjastów powieści szpiegowskich – legenda i ikona tego gatunku, John le Carré, opublikuje bowiem swoją nową książkę, Dziedzictwo szpiegów, 5 września 2017 roku. Ukaże się ona wówczas oczywiście na rynkach anglojęzycznych, nakładem wydawnictwa Viking, i będzie liczyła sobie trzysta dwadzieścia stron.

6892145730_09db08abae_kW powieści powróci znany czytelnikom George Smiley – znany, choć być może nieco przykurzony, jako że ostatnia książka z jego udziałem ukazała się… dwadzieścia pięć lat temu. Głośny powrót jednak nie dziwi, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie Johnem le Carré i drugą młodością, jaką przeżywa jego twórczość m.in. za sprawą serialu Nocny recepcjonista.

Powieść ma się rozprawić z pewnym konfliktem pokoleń obecnym w służbach specjalnych – z jednej strony pierwsze skrzypce będą bowiem grać postacie, które nie pamiętają czasów zimnej wojny, z drugiej dobrze nam znani z poprzednich części weterani. Efekt może być ciekawy, szczególnie biorąc pod uwagę przewrotność Johna le Carrégo.

Warto dodać, że autor ma osiemdziesiąt pięć lat, a mimo to pisze z werwą dwudziestoparoletniego Stephena Kinga. I oby robił to jak najdłużej!

Źródło: The EW | Fot. Freddie Phillips via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!