Numer jeden na liście bestsellerów – i same puste strony

To nie chochlik drukarski. Książka zawierająca dwieście sześćdziesiąt sześć pustych stron nie tylko trafiła do sprzedaży, ale trafiła na pierwsze miejsce bestsellerów Amazonu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy obserwujemy podobne zjawisko, ale do tej pory chyba ani razu nie przybrało aż takich rozmiarów. A o co chodzi? O politykę, rzecz jasna.

8084755985_703a462f32_kKsiążka, o której mowa, wyszła spod pióra self-publishera, Michaela J. Knowlesa. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią szybko mieć za sobą nowe pozycje, bo przeczytanie jej zajmie góra kilkanaście sekund. Wystarczy przekartkować całość, próżno bowiem szukać w niej jakiejkolwiek treści. Choć, jak mawiał pewien Rzymianin, milczenie potrafi być wymowniejsze od mowy.

Z tego założenia wyszedł Knowles, który wypuścił na rynek książkę pt. Powody by głosować na demokratów. Czytelnicy szybko docenili ten wybieg, wynosząc pozycję Knowlesa na pierwsze miejsce i robiąc wokół niej sporo szumu w internecie. Sam autor to absolwent Yale i korespondent jednego z konserwatywnych portali internetowych – i jeśli wierzyć opisowi książki, przeprowadził on ekstensywne badania i długo przygotowywał się merytorycznie do napisania Powodów…

Książkę chwali na okładce Ben Shapiro, znany komentator polityczny. Robi to w wymowny, dość jednoznaczny sposób, używając tylko jednego słowa dla opisania dzieła – „gruntowne”. Oprócz tego autor podkreśla, iż jest przekonany, że pozycja przetrwa próbę czasu, a jej treść pozostanie aktualna przez wiele lat.

 

Źródło: CNN | Fot. Bossi via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!