Stephen King pisze nową książkę z synem

Takie wieści lubi chyba każdy entuzjasta fikcji wykraczającej poza ramy naszej rzeczywistości – „The Bookseller” potwierdza, że Stephen King wraz ze swoim synem pisze nową książkę, która gatunkowo kwalifikuje się do tego, za co znanego autora cenimy najbardziej. O czym konkretnie ma być? Cóż, wygląda na to, że czeka nas horror jak się patrzy, fabuła bowiem koncentruje się typowym Kingowskim „what if…„. W tym wypadku dwóch pisarzy stara się znaleźć odpowiedź na pytanie – co by było, gdyby pewnego dnia na świecie zabrakło kobiet?

10968906994_8deb8472f5_kJeszcze ciekawsze jest jednak to, z którym z synów Stephen King pracuje przy powieści Sleeping Beauties. Współautorem bowiem nie będzie znany ze swych horrorów Joe Hill, a drugi z synów, Owen King – który wprawdzie pewną styczność z literaturą fantastyczną miał, ale do tej pory spekulowało się, że będzie rozwijał się na płaszczyźnie obyczajowej.

Sama powieść została zapowiedziana już rok temu, wtedy poznaliśmy pierwszą, lakoniczną informację, mówiącą o tym, że akcja rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości. W wizji malowanej przez Kingów kobiety zapadają w dziwną śpiączkę – i lepiej dla wszystkich, jeśli w niej pozostają. Kiedy bowiem któraś z nich się budzi, zaczyna zachowywać się jak opętana. Wyjątkiem jest Evie, na którą dziwne zdarzenia zdają się nie mieć żadnego wpływu.

Amerykańska premiera przewidziana jest na koniec września – i miejmy nadzieję, że w Polsce na „Śpiące piękności” nie będziemy musieli czekać dużo dłużej.

Źródło: Bustle | Fot. The USO via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!