Robert Galbraith ujawnia tytuł nowej powieści

Dziś w dość nietypowy sposób dowiedzieliśmy się, jaki tytuł będzie nosiła czwarta książka z serii z Cormoranem Strikiem. Ujawnił to sam autor, Robert Galbraith – a właściwie J.K. Rowling. Zrobiła to jednak niezupełnie samodzielnie, do wyjawienia tajemnicy doszło bowiem w trakcie… dyskusji na Twitterze.

2536358399_c16896768f_bNie jest to pierwszy raz, gdy autorka decyduje się przekazać istotne wiadomości w ten sposób. Ten fakt nie powinien chyba jednak dziwić, biorąc pod uwagę, że żyjemy w czasach, kiedy skandal dyplomatyczny można wywołać właśnie za pomocą krótkiego tweeta. Niektórzy decydują się nawet w ten sposób komunikować z mediami, rezygnując z tradycyjnych konferencji prasowych…

Ale zostawmy politykę i wróćmy do zbrodni, bo ona jest tu najważniejsza. O czwartej odsłonie kryminalnego cyklu do tej pory nie było wiele wiadomo. Rowling zachęciła jednak swoich fanów, by spróbowali zgadnąć, jaki tytuł książka będzie nosiła. Wśród wielu typów pojawiły się bardzo ciekawe propozycje, aż w końcu jeden z Twitterowiczów rzucił „Lethal white”. J.K. Rowling odpowiedziała krótko, by podał jej adres i się przypomniał, będzie bowiem zmuszona wysłać mu podpisany egzemplarz.

Jak tłumaczyć tytuł? Nasuwa się Biała zabójcza oraz skojarzenie z LWS, czyli chorobą występującą wśród zwierząt, np. koni o białym umaszczeniu. Odgadnąć go nie było łatwo, bo tytułu poprzednich części różniły się od siebie znacznie, a autorka podsunęła tylko następującą wskazówkę na Twitterze: „_ _ _ H _ _     _ H _ _ _”. Jednemu szczęśliwcowi tyle jednak wystarczyło.

Źródło: Twitter | Fot. Ethan Lofton via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!