Kingowie ujawniają okładkę nadchodzącej powieści

26 września 2017 roku będzie wyjątkową datą dla wszystkich fanów Stephena Kinga – wówczas bowiem premierę będzie miała książka napisana wespół z synem, Owenem Kingiem. Oryginalny tytuł brzmi Sleeping beauties, czyli w dosłownym tłumaczeniu Śpiące piękności, a w wolnym Śpiące królewny. Na jaki ostatecznie zdecyduje się wydawca, trudno powiedzieć, podobnie niewiadomy jest los okładki. Wydaje się pewne, że raczej nie doczekamy się skorzystania z oryginału, do tej pory bowiem zarówno Prószyński jak i Albatros przygotowywały swoje wersje (wyjątkiem był cykl Mroczna Wieża wydawany w twardej oprawie przez Wydawnictwo Albatros).

9781501163401Dziś możemy jednak spojrzeć na to, jak przedstawia się oryginalna okładka – i jeśli oddaje ona klimat książki, to czeka nas zaiste ciekawa, niepokojąca przygoda. Przypomnijmy, że fabuła  koncentruje się typowym Kingowskim „what if…„. W tym wypadku dwóch pisarzy stara się znaleźć odpowiedź na pytanie – co by było, gdyby pewnego dnia na świecie zabrakło kobiet?

Powieść została zapowiedziana już rok temu, wtedy poznaliśmy pierwszą, lakoniczną informację, mówiącą o tym, że akcja rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości. W wizji malowanej przez Kingów kobiety zapadają w dziwną śpiączkę – i lepiej dla wszystkich, jeśli w niej pozostają. Kiedy bowiem któraś z nich się budzi, zaczyna zachowywać się jak opętana. Wyjątkiem jest Evie, na którą dziwne zdarzenia zdają się nie mieć żadnego wpływu.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!