„Śpiące piękności” Kingów zostaną zekranizowane jako serial

Kamera lubi Stephena Kinga. A właściwie nie tylko jego, ale i jego twórczość – na tyle, że jeszcze przed przewidzianą na jesień premierą jego nowej powieści, prawa do jej adaptacji zostały wykupione. Przeniesieniem na ekran książki spod pióra Stephena oraz jego syna, Owena, zajmie się firma produkcyjna Anonymous Content.

9781501163401Okazuje się również, że od pewnego czasu trwała walka o ten tytuł, ostatecznie jednak trafi on w ręce dwójki producentów, którzy odpowiadają za ostatni hit stacji Netflix – „The OA”. Mowa o Michaelu Sugarze (który otrzymał Oscara za „Spotlight”) oraz Ashley Zalcie. Oprócz tego produkują oni także inny obraz dla Netfliksa pt. „Maniac”, w którym zagrają Emma Strone oraz Jonah Hill (reżyseruje sam Cary Fukunaga). To jednak nie koniec ciekawych tytułów, jakie mają na koncie, Sugar bowiem jest odpowiedzialny także za doceniony przez krytyków „The Knich” oraz inną głośną produkcję Netfliksa, która zdaje się na fali – „13 Reasons Why” (będąca także adaptacją książki).

Oprócz tego serialu, zobaczymy inne oparte na prozie Kinga. Wraca bowiem Dallas ’63, a wraz z J.J. Abramsem Król Grozy wypuszcza na antenie Hulu serial pod znamiennym tytułem „Castle Rock”. Oprócz tego czeka nas nowa ekranizacja To oraz (wreszcie) Mrocznej Wieży. Jego synowie również nie próżnują – zarówno Owen jak i Joe pracują nam scenariuszem serialu dla Miramax pt. „Fade Away”. Zanosi się na to, że ten rok będzie należał do Kingów. I być może kolejny. I następny? Pożyjemy, zobaczymy.

A tymczasem więcej na temat samych Sleeping Beauties można przeczytać tutaj.

Źródło: Deadline

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!