Bo „Big Little Lies” cztery inne produkcje na podstawie książek Liane Moriarty

Serial „Big Little Lies” oparty na książce Liane Moriarty zadebiutował stosunkowo niedawno, a już zdążył dorobić się ogromnego grona zwolenników. Po zakończeniu emisji pierwszego sezonu w wielu widzach powstała pustka – na pocieszenie można jednak powiedzieć, że szybko zostanie zapełniona. Niebawem bowiem doczekamy się czterech produkcji opartych o inne dzieła Moriarty.

imagesZa kolejny projekt, tym razem filmowy, znów odpowiadać będą Reese Witherspoon oraz Nicole Kidman – obraz oparty będzie na książce Truly madly guilty, czyli najnowszej powieści autorki z 2016 roku, która do tej pory nie doczekała się jeszcze polskiego tłumaczenia. Następna w kolejce jest adaptacja What Alice Forgot, czyli znana polskim czytelnikom Kilka dni z życia Alice. Główną rolę w tej produkcji zagrać ma Jennifer Anniston, fabuła zaś koncentruje się na tytułowej Alice, która w wieku 39 lat traci pamięć z ostatniej dekady – do szpitala trafia więc jako osoba przekonana, że wciąż ma o dziesięć lat mniej, jest świeżo po ślubie i… w ciąży. Tymczasem w rzeczywistości nie dość, że ma już trójkę dzieci, to jeszcze jest w trakcie niezbyt pokojowego rozwodu.

CBS Films nabyło także prawa do książki Sekret mojego męża, a zatem spodziewać możemy się w tym przypadku produkcji telewizyjnej. Czy prawa zostaną przekazane departamentowi serialowemu? Po sukcesie Wielkich kłamstewek spodziewać się można, że stacja CBS z pewnością wybada grunt.

Ostatnim obrazem ma być adaptacja Trzech życzeń – w tej sprawie jednak wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Prawa do ekranizacji zostały nabyte już lata temu, ale postępów próżno wypatrywać. Jedno jest jednak pewne – w nadchodzącym czasie z pewnością możemy spodziewać się kolejnych produkcji powstających na bazie twórczości Moriarty. Big Little Lies uświadomiło bowiem producentom, że mają pod ręką potencjalną żyłę złota.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!