Ekranizacja „Mrocznej Wieży” za pasem, ale co z serialem?

Od premiery długo wyczekiwanej Mrocznej Wieży Stephena Kinga dzielą nas już tylko miesiące, ale oprócz kinowych filmów możemy liczyć także na towarzyszący im serial. Co jakiś czas pojawiają się na ten temat szczątkowe informacje, ale wszystko wskazuje na to, że ostatecznie wszystkiego dowiemy się dopiero w praniu. Nie oznacza to jednak, że nie wiemy, co znajdzie się w pralce.

darktowerposterA zatem zajrzyjmy do niej. Co wiemy na pewno? Ron Howard zapewnia, że przede wszystkim istnieje wola po stronie producentów, by stworzyć serial immanentnie związany z filmem – i że wszystko jest na dobrej drodze, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Zaznacza jednak, że do tej pory żadna ze stacji telewizyjnych nie zdecydowała się na zawarcie umowy w tym względzie, a zatem ostatecznie wszystko jest możliwe. Także to, że projekt do skutku nie dojdzie.

Ale nie bądźmy pesymistami, taka powściągliwość Howarda nie jest bowiem niczym niespotykanym. Producenci zazwyczaj ostrożni są w ferowaniu wyroków na temat przyszłości swoich produkcji, jeśli umowa nie została podpisana przez obydwie strony – historia telewizji pokazuje bowiem, że wszystko jest możliwe.

Otwarcie mówi się także o tym, że serial mógłby stanowić prequel do tego, co zobaczymy w filmie – i wydaje się, że obecnie jest to najbardziej prawdopodobna wersja. Wersja, w której zakłada się udział Idrisa Elby, a zatem koncentrująca się na przeszłości samego Rolanda. A jak wiedzą czytelnicy Mrocznej Wieży, ta należy do wyjątkowo ciekawych. Stephen King odkrywał ją przed nami tom po tomie, korzystając z retrospekcji i „opowieści w opowieści”, więc wydaje się dobry pomysłem, by pokazać to na ekranie.

Czy jednak rzeczywiście do tego dojdzie? Tajemnicą poliszynela jest, że wszystko zależy od tego, jak w Box Office poradzi sobie ekranizacja. Jeśli zatem chcemy przysłużyć się powstaniu serialu, najlepiej będzie po prostu wybrać się do kina. A premiera już niebawem, bo podczas wakacji – w Polsce film wyświetlany będzie od 11 sierpnia.

Źródło: Cinema Blend

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!