To będzie hit – Clinton i Patterson wydają razem powieść

James Patterson znany jest ze współpracy z innymi autorami, ale nikt nie przypuszczał chyba, że kiedyś połączy literackie siły z byłym prezydentem USA, Billem Clintonem (nawet mimo łączącej ich przyjaźni). Tak się jednak stało, dzięki czemu pewne wydaje się, że wszystkich fanów thrillerów politycznych czeka nie lada gratka. Jeśli bowiem połączymy pomysły Pattersona z doświadczeniem Clintona, możemy otrzymać mieszankę doprawdy ciekawą.

170508-patterson-clinton-book-mn-1317_d27432665dc68c8aed5c3aa60cbec916.nbcnews-ux-2880-1000Powieść wydadzą w kooperacji dwaj z pięciu największych graczy na amerykańskim rynku – Hachette oraz Knopf Doubleday. Tytuł książki brzmi The President Is Missinga premiera przewidziana jest na czerwiec przyszłego roku. Nie wiadomo, czy ktoś jeszcze będzie uczestniczył w samym procesie pisania – ale nie można tego wykluczyć, biorąc pod uwagę, że James Patterson to już właściwie nie pisarz, a cała instytucja. Pod sobą ma szesnastoosobowy zespół, który pomaga mu w pracy zarówno nad książkami dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wiadomo jedynie, że redaktorami będą głównodowodzący obydwu łączących siły wydawnictw.

Panowie znają się od dziesięciu lat, kiedy to wspólnie po raz pierwszy zagrali w golfa. Od tamtego czasu łączy ich przyjaźń, ale dotychczas nigdy nie pojawiały się żadne doniesienia na temat ich ewentualnej współpracy w sferze literackiej. Za podsunięcie im tej idei ma odpowiadać pewien prawnik, Bob Barnett.

Przedstawiciele obydwu oficyn podkreślają, że współpraca układa się dobrze, a zadania między nimi zostały sprawnie podzielone. Dodają także, że w książce tej uzyskamy wgląd w działalność prezydenta, która do tej pory w sferze powieści politycznych była niespotykana. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak wyczekiwać premiery.

Źródło: Publishers Weekly

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!