To może być ciekawe – powieść o Hillary Clinton, która…

Hillary Clinton, która nigdy nie została żoną Billa Clintona? Brzmi intrygująco, a przynajmniej z pewnością zabrzmiało dla Curtisa Sittenfelda, kiedy pytanie to pojawiło się w jego wyobraźni. Na tyle, że stało się przyczynkiem do napisania powieści osadzonej w alternatywnej historii.

9541512475_87a8b4cea0_kNie jest to pierwszy raz, kiedy Sittenfeld bierze na warsztat podobny temat. W 2008 roku wydał bowiem powieść zatytułowaną American Wife, która opowiadała o… Laurze Bush. Była to fikcja literacka, choć oczywiście osadzona w prawdziwej historii byłej pierwszej damy. Teraz autor idzie jednak krok dalej i ma zamiar zająć się Hilary Clinton, a raczej Hillary Rodham.

Powieść wyda oficyna Random House, a jej przedstawiciele podkreślają, że opowieść będzie snuta z punktu widzenia samej głównej bohaterki. Rozpocznie się prawdopodobnie w momencie, kiedy ostatecznie odmówi licznym propozycjom Billa, który także w rzeczywistości zmuszony był oświadczać się wielokrotnie.

Oficyna spodziewa się dużej popularności książki, Sittenfeld bowiem podpisał z Random House kontrakt nie na jedną, a na trzy powieści. Czy taki optymizm jest uzasadniony? Wszystko wskazuje na to, że tak – wczoraj wszakże donosiliśmy o tym, że Bill Clinton i James Patterson łączą siły, by stworzyć wyjątkowy polityczny thriller. Za oceanem zapowiada się więc wielka ofensywa political fiction… co może dziwić o tyle, że w rzeczywistości Amerykanie właściwie obserwują na co dzień wielki show w Białym Domu.

Źródło: The EW | Fot. Steve Rodes via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!