Kingowie opowiadają o swojej nowej książce

Są takie lata, że czeka się na wrzesień. Przyznają to przypuszczalnie nawet uczniowie – o ile zaliczają się do grona fanów Stephena Kinga i nerwowo wyczekują powieści Sleeping Beauties, którą Król Grozy napisał wespół ze swoim synem, Owenem Kingiem. Obaj panowie uchylają teraz rąbka tajemnicy na jej temat.

9781501163401Wiemy, że będzie to gigant – w amerykańskim wydaniu czytelnicy bowiem otrzymają aż 720 stron lektury. Na sam pomysł wpadł Owen King podczas jednej z kolacji, przedstawił go ojcu i obaj niemal natychmiast stali się nim zupełnie pochłonięci. Zaczęło się wprawdzie niewinnie, bo Owen jedynie o nim napomknął, ale starszy z pisarzy od razu uparł się, że muszą napisać tę książkę razem.

A jaki był to konkretnie pomysł? Otóż Owen pomyślał, co stałoby się, gdyby wszystkie kobiety na świecie nagle zapadły w sen. Wszystkie oprócz jednej, która odbywa karę pozbawienia wolności w więzieniu. Co wówczas zrobiliby mężczyźni? Oprócz tego, że desperacko staraliby się odzyskać swoje ukochane? Pytań pojawiało się coraz więcej, a obaj Kingowie chcieli udzielić na nie odpowiedzi.

Owen nie traktował tego jako przyczynku do napisania książki – do tego przekonał go dopiero ojciec. Dla młodszego z Kingów wydawało się to zbyt obszernym tematem, którego po prostu nie będzie potrafił odpowiednio zagospodarować w ramach powieści. Teraz obaj podkreślają, że świetnie się bawili podczas pisania, a Owen dodaje, że była to jedyna w swoim rodzaju okazja, by jako dorosły spędzić tyle czasu ze swoim ojcem.

Czy czują presję? Z pewnością tak, bo oczekiwania wobec książki są duże. Wydawca dawkuje nam informacje, tylko zwiększając apetyt. A ten jest dość duży, ostatnia powieść Stephena Kinga w tym gatunku ukazała się bowiem dwa lata temu (było to Przebudzenie). A do tego wszystkiego mamy jeszcze świadomość, że materiał zostanie zaadaptowany do serialu

Źródło: Inquisitr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!