Gwiazda „Gry o Tron” dołącza do adaptacji Philipa K. Dicka

Elektryczne sny Philipa K. Dicka być może nie brzmią najlepiej po polsku, ale nie ma to żadnego znaczenia, jeśli chodzi o poziom, jakiego możemy spodziewać się po tej przygotowywanej przez Sony antologii. Powstaje ona na bazie twórczości znanego autora, a co jakiś czas producenci ujawniają nam coraz więcej szczegółów na jej temat.

9347940691_dcc39fa8e5_kWiadomo było dotychczas, że za produkcję odpowiadają Sony Pictures oraz Amazon – dwaj giganci, których połączone siły pozwalają spodziewać się wielkiego rozmachu. Jakby tego było mało, adaptację przygotowuje legenda w świecie fantastyki na ekranie, Ronald D. Moore, a wraz z nim odpowiadać będzie za nią sam Bryan Cranston.

Teraz wiadomo także co nieco o samej obsadzie. Dołączył do niej Richard Madden (którego znamy z Gry o Tron), Holliday Grainger (którą mogliśmy oglądać niegdyś w Rodzinie Borgiów) oraz Anneika Rose (znana przede wszystkim brytyjskiej publiczności z występów w policyjnej produkcji Line of Duty).

Każdy odcinek serialu będzie zamkniętą, samodzielną produkcją, a nad scenariuszem pracować będzie brytyjsko-amerykański zespół. Troje wspomnianych aktorów zagra w epizodzie „The Hood Maker”. Przedstawiony w nim świat będzie pozbawiony zaawansowanej technologii – a zamiast komunikacji na duże odległości, którą znamy, ludzkość wykorzystywać będzie telepatów. Okazuje się jednak, że korzystanie przez nich ze swoich zdolności ma skutki uboczne. Pojawiają się także zakapturzeni ludzie (stąd tytuł), którzy blokują wpływ telepatów.

W innych odcinka zagrają m.in. Steve Buscemi, Greg Kinnear, Mireille Enos, Benedict Wong, Anna Paquin czy w końcu sam Bryan Cranston. Premiera pod koniec roku.

Źródło: Deadline | Fot. Gage Skidmore via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!