19 lipca D.B. Thorne w końcu debiutuje w Polsce

Na tę wiadomość czekali wszyscy, którzy interesują się anglosaską popkulturą – wśród tych kręgów bowiem David Thorne jest dobrze znany. Nie dość, że robi furorę w internecie, to jeszcze rozśmiesza masy występując jako komik. Tym razem jednak pokazuje się z zupełnie innej strony, oferując czytelnikom mroczny thriller psychologiczny, który w Polsce ukaże się 19 lipca nakładem Wydawnictwa Burda Książki. Obserwator to czwarta powieść Thorne’a, choć u nas ukazuje się jako pierwsza. Można jednak przypuszczać, że na tym się nie skończy.

OBSERWATOR_okladka_3DWie o tobie wszystko.

Śledzi każdy twój ruch w sieci.

Jeśli staniesz się jego ofiarą, dowiesz się, gdy będzie za późno.

Młoda dziennikarka Sophie Fortune znika w tajemniczych okolicznościach. Policja bardzo szybko rezygnuje z poszukiwań. Dziewczyna miała za sobą próby samobójcze, a tym razem zostawiła wiadomość: TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ. DZIŚ JUŻ KONIEC. Zrozpaczony ojciec dziewczyny – choć przed laty, pochłonięty pracą w Dubaju, stracił kontakt z córką – nie chce uwierzyć w jej samobójstwo. Na własną rękę rozpoczyna śledztwo i szybko odkrywa kilka niepokojących faktów. Zanim Sophie zniknęła, przygotowywała dziennikarską prowokację dla brukowca, w którym pracowała. W tym samym czasie dziewczyna była wielokrotnie atakowana na swoim blogu przez osobę podpisaną jako Starry Ubado. Ktoś składał na nią donosy i nasyłał policję. Została napadnięta na ulicy przez tajemniczego napastnika. Cały czas żyła w strachu przed bezwzględnym internetowym trollem, który wiedział o niej o wiele za dużo. A to dopiero początek koszmaru, jaki ktoś dla niej przygotował. Ten thriller przeraża! Od tej pory kilka razy zastanowisz się, nim wrzucisz do sieci zdjęcie lub wpis.

O autorze:

D.B. Thorne od piętnastu lat żyje z pisania. Zaczynał od branży reklamowej, następnie tworzył dla telewizji i współpracował z wieloma komikami, między innymi z Jimmym Carrem, Alanem Carrem, Davidem Mitchellem oraz Bobem Mortimerem. W Wielkiej Brytanii jest uważany za „osobowość internetową”– wykorzystując sieć, obnaża biurokrację, luki w systemach bezpieczeństwa, pretensjonalizm i brak poczucia humoru przeróżnych osób, w tym celebrytów. „Obserwator” to jego czwarta powieść.

Źródło: informacja prasowa Burda Książki

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!