Nowa książka Johna Greena w październiku!

Sześć lat fani Johna Greena musieli czekać na nową pozycję spod jego pióra, choć autor w tym czasie bynajmniej się nie obijał. Uczestniczył w wielu projektach edukacyjnych, m.in. opowiadając o literaturze na YouTubie, brał aktywny udział w przenoszeniu swoich książek na duży ekran i udzielał się charytatywnie. Wszyscy czekaliśmy jednak na tę jedną, najważniejszą wieść. I oto ona: w październiku ukaże się Turtles All the Way Down, nowa powieść Johna Greena.

14548942461_6c42247d48_kPisarz opowiada w niej historię szesnastoletniej Azy Holmes, która zmaga się z chorobą psychiczną, a jednocześnie bada sprawę tajemniczego zaginięcia pewnego miliardera. Wydawca określa książkę jako opowieść o długoletniej przyjaźni, bliskości i niespodziewanym spotkaniu po latach – podkreśla także, że fani Gwiezdnych Wojen z pewnych przyczyn nie będą zawiedzeni.

Dla Greena to osobista powieść. Po raz pierwszy bowiem udało mu się osiągnąć to, nad czym pracował od pewnego czasu – czyli wzięciu na warsztat chorobę, z którą miał styczność w dzieciństwie. John dodaje, że historia to wprawdzie fikcja, ale z wyraźnym osobistym akcentem. Wydawca dodaje, że oprócz walorów literackich, książka ta z pewnością stanie się przyczynkiem do wielu dyskusji.

Pod względem marketingowym wydaje się, że Green połączył motywy, które przyniosły mu światowy rozgłos – a zatem chorobę nastolatki (Gwiazd naszych wina) oraz tajemnicze zniknięcie jednego z bohaterów (Szukając Alaski).

 
Źródło: The EW | Fot. Gage Skidmore via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!