Kolejne szczegóły na temat „Castle Rock” Stephena Kinga

Krystalizuje się obraz jednej z wielu produkcji na podstawie prozy Stephena Kinga, którą będziemy mogli niebawem zobaczyć na ekranie. Dotychczas wiadomo było, że odpowiadać za nią będzie przede wszystkim J. J. Abrams (znany m.in. z serialu Lost czy nowej odsłony Star Treka oraz Gwiezdnych wojen) oraz że główną rolę zagra André Holland.

3914014808_b6d85c71b4_bTeraz dowiadujemy się, że w serialu wystąpi także bardzo dobrze znana fanom Kinga Sissy Spacek. A znana konkretnie skąd? Otóż Spacek grała główną rolę w pewnej produkcji, którą sam Stephen King uważa za przełomową w swojej karierze, niejednokrotnie upatrując w niej nawet powód, dla którego jego książki stały się poczytne. Mowa oczywiście o pierwszej adaptacji jego debiutu, Carrie.

Oprócz Sissy Spacek (która ostatnio grała w serialu Netfliksa Bloodline) ujawniono także drugą kobiecą rolę – Jane Levy wcieli się w protagonistkę, której udział w obrazie ma być nie mniejszy niż Hollanda. A czym jest samo zapowiadane Castle Rock? Producenci używają określenia „horror psychologiczny”, który ma się rozgrywać w nowym uniwersum telewizyjnym – uniwersum Stephena Kinga.

Za stworzenie serialu odpowiadają studia Warner Bros oraz Bad Robot, a sam tytuł to oczywiście nazwa fikcyjnego miasteczka w Maine, w którym rozgrywa się akcja wielu dzieł Stephena Kinga. André Holland zagra prawnika broniącego skazańców, którym grozi kara śmierci, Sissy Spacek zaś wcieli się w rolę jego matki. Według zapowiedzi ta emerytowana profesor ma zmagać się z problemami z pamięcią – w to właśnie w jej wspomnieniach znajdować się będą odpowiedzi na wiele pytań nurtujących mieszkańców Castle Rock.

Źródło: Deadline | Fot. Paul Sherwood via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!