Netflix produkuje thriller na podstawie pomysłu Cobena

Tonight’s the night, mogli powiedzieć włodarze stacji Netflix, kiedy do ich nowego projektu udało się zaangażować nikogo innego, jak aktora, który zagrał słynnego Dextera w głośnej produkcji stacji Showtime. Michael C. Hall wraca więc do serialowego świata, a tym razem stanie się tak za sprawą Harlana Cobena – pisarza znanego wszystkim, którzy cenią sobie thrillery.

6222549750_e33c470663_bNie od dziś wiadomo, że Coben nie ma szczęścia ani do Hollywood, ani do amerykańskich stacji telewizyjnych. Podmioty, które na przestrzeni lat kupowały prawa do zekranizowania jego dzieł, odkładały je na lata i borykały się z szeregami problemów. Ostatecznie żadna z bijących rekordy popularności powieści nie odniosła równie spektakularnego sukcesu na ekranie. Przynajmniej nie w USA. We Francji bowiem produkcje sygnowane marką „Harlan Coben” podbijały rynek, a ostatnio zobaczyć mogliśmy serial „The Five” oparty na pomyśle pisarza, który wyemitowała brytyjska Sky1.

Teraz rozmach będzie jeszcze większy, co właściwie gwarantuje sam fakt, że to Netflix bierze się za produkcję. Ale co wiemy o samym serialu? Nosi tytuł Safe i opowiada o Tomie (właśnie w tej roli wystąpi Hall) – wdowcu, który wychowuje dwie nastoletnie córki w zamkniętej społeczności. Jedna z nich pewnego wieczoru wymyka się na imprezę, podczas której dochodzi nie tylko do zabójstwa, ale także zaginięcia – zaraz potem sekrety małej społeczności zaczynają wychodzić na jaw. Wydaje się więc, że Michael C. Hall to idealny wybór i aktor powinien odnaleźć się świetnie w tej konwencji.

Premiera przewidziana jest na 2018 rok, producentem wykonawczym jest Danny Brocklehurst (znany z serialu Shameless), a serial ma liczyć osiem odcinków. W produkcje zaangażowani są jednak przede wszystkim Francuzi ze studia RED, Netflix zaś uzyskał wyłączność na emitowanie serialu poza granicami Francji (model coraz częstszy w działalności tej platformy, która w ten sposób może określać kolejne produkcje mianem „Netflix Originals”).

Źródło: TV Line | Fot. David Telford via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!