Nowy tom „Pieśni Lodu i Ognia” w maju 2018 roku?

Dziesiątego października premierę będzie mieć antologia, na którą wielu fanów Gry o Tron czeka z niecierpliwością – w zbiorze przygotowanym przez Gardnera Ozoisa znajdzie się bowiem także krótka historia napisana przez George’a R. R. Martina i osadzona nigdzie indziej, jak w Westeros. Jest to z pewnością gratka, ale nie to, na co wszyscy czekamy. O tym jednak mówi sam autor przy okazji wydania antologii. I czego się dowiadujemy?

27917260._UY2850_SS2850_Może być lepiej, niż wszyscy się spodziewaliśmy. Martin wprawdzie dementuje ostatnie doniesienia, wedle których książka jest już ukończona, a autor z pewnych przyczyn nie chce przekazać jej wydawcy – jak i te, które zawierały wersję zupełnie odmienną, tj. że Martin tak naprawdę cierpi na blokadę twórczą i nie zaczął jeszcze pisać tego tomu.

Pisarz podkreśla, że obydwie teorie są „tyle nieprawdziwe, ile kretyńskie” i zapewnia, że wciąż pracuje nad Wichrami Zimy. Ile pozostało mu do końca pisania? Mówi, że kilka miesięcy, ale nie potrafi sprecyzować. Miewa lepsze i gorsze dni – i to właściwie wszystko, co jest gotów zdradzić, jeśli chodzi o proces powstania tego tomu. Pojawia się jednak ważna, dość szokująca informacja.

Sam autor po raz pierwszy przyznaje wprost, że otrzymamy od niego książkę osadzoną w Westeros w 2018 roku. A może nawet dwie.

O ile ta pierwsza deklaracja nie jest przesadnie szokująca, o przyszłym roku bowiem mówiło się od dawna – to informacja, że istnieje szansa na dwa tytuły, jest nowością. Czym mógłby być ten drugi? Chodzi o pierwszy tom Ognia i Krwi, czyli zbioru historii, w których Martin opisuje przeszłość świata znanego nam z jego sagi. Pisarz nie jest jednak pewien, która z tych pozycji ukaże się jako pierwsza. Wszyscy liczymy chyba na to, że padnie jednak na Wichry Zimy – a jeśli tak, to termin majowy z pewnością wydaje się możliwy.

Źródło: grrm.livejournal.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!