John Green ujawnia okładkę nowej powieści

Dwudziesty drugi października jest z pewnością zaznaczony w kalendarzach wielu amerykańskich czytelników – i to nie tylko tych, którzy śledzą wszelkie nowinki w gatunku nieco ambitniejszego young adult. Tego dnia bowiem z nową, długo wyczekiwaną powieścią wraca John Green, autor m.in. Gwiazd naszych wina czy Papierowych miast.

20170811101458!John_Green_Turtles_All_The_Way_Down_Book_CoverNowa książka nosi intrygujący tytuł „Turtles All the Way Down” (Żółwie aż do końca), a okładka wpisuje się zarówno w rodzaj prozy tworzonej przez Greena, jak i w kontekst jego wcześniejszych powieści. Nad tą pozycją autor pracował od sześciu lat – i jak sam podkreśla, ujrzenie po takim czasie gotowej okładki jest dość ciekawym przeżyciem. Sam tytuł John Green zaczerpnął od pewnej anegdoty, która… rozpoczyna książkę innego popularnego autora i naukowca.

Krótkiej historii czasu Stephen Hawking opisuje bowiem, jak podczas zajęć na uniwersytecie pewna słuchaczka stwierdziła, że świat nie kręci się wokół słońca, a spoczywa na plecach żółwia. Kiedy Wykładowca zapytał, na czym w takim razie spoczywa żółw, dziewczyna roześmiała się i odparła, że są tam żółwie aż do samego końca („It’s turtles all the way down„). Więcej na ten temat można przeczytać na przykład tutaj.

Co oprócz tego wiemy? Głównie to, że bohaterką jest szesnastoletnia Aza Holmes, zmagająca się z problemami psychologicznymi. Pewnego dnia wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginionego miliardera, a to, co ją spotka, według wydawcy jest historią o długoletniej przyjaźni, urokowi niespodziewanych spotkań po latach, a także… Gwiezdnych Wojnach i tuatarii.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!