Kolejny serial na podstawie książki Gaimana – będzie hit?

Dobry omen Neil Gaiman oraz Terry Pratchett wydali wprawdzie w 1990 roku, ale pozycja ta dopiero teraz doczekała się zainteresowania ze strony producentów telewizyjnych. Nie znaczy to oczywiście, że przez ten cały czas kurzyła się na półkach księgarń – czytelnicy sięgali po nią bowiem dość często, a w 2003 trafiła na prestiżową listę lektur rekomendowanych przez BBC.

65936350_9740a2c164_bMając na uwadze, że za materiał źródłowy odpowiadają Gaiman i Pratchett, możemy spodziewać się ciekawej produkcji. A jeśli dodamy do tego humor, którym aż tętni książka, właściwie otrzymujemy pewność, że czeka nas przednia rozrywka. Kto ją nam zapewni? Ze strony aktorskiej będą to przede wszystkim David Tennant (Doktor Who, Broadchurch) oraz Michael Sheen (Masters of Sex, Underworld). Pierwszy wcieli się w demona, Crowleya, drugi w anioła Azirafala.

Znajomy nieodżałowanego Terry’ego Pratchetta podkreśla, że pisarz byłby zachwycony, gdyby dowiedział się o takiej obsadzie – sam zresztą miał niegdyś wspominać o Tennancie w tym kontekście. Okazuje się, że Pratchett był jego wielkim fanem, szczególnie jeśli chodzi o rolę, którą David Tennant zagrał w kultowym brytyjskim Doktorze Who. Neil Gaiman zaś korzysta z okazji, by przypomnieć producentom o tym, iż nie powinni zapominać o tym, że autorów książki było dwóch. Za przeniesienie jej na ekran odpowiada studio Amazonu (w kooperacji z BBC), a widzowie będą mieli okazję obejrzeć sześć odcinków tego miniserialu. Kiedy premiera? Wiemy na pewno, że w 2019 roku, ale bliższy termin pozostaje jeszcze nieznany.

Za scenariusz każdego z odcinków odpowiada sam Neil Gaiman, on także dał zielone światło do produkcji – producentom z pewnością nie było łatwo go przekonać, a on sam podkreśla, że nie zrobiłby tego, gdyby nie list, który pośmiertnie kazał dostarczyć mu Terry Pratchett. Autor pisał w nim, że Gaiman ma jego błogosławieństwo, by zająć się ekranizacją.

Źródło: The Guardian | Fot. Mike Goren via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!