Wszystko, co trzeba wiedzieć o serialu J.K. Rowling

Po raz pierwszy producenci zabrali się za ekranizację kryminalnej strony J.K. Rowling – warto więc przy tej okazji zadać sobie kilka pytań, a jeszcze lepiej znaleźć na nie odpowiedzi. Zacznijmy od tego, co wielu interesuje najbardziej, czyli zastanowienia się nad tym, jak długa przygoda nas czeka.

MV5BNzVkNjhlZmEtZGViMS00ODQyLTgwZDAtZDBlYmJmZjUwNGY1XkEyXkFqcGdeQXVyNjY1NzIxNDU@._V1_UY1200_CR68,0,630,1200_AL_Ile będzie sezonów?

Z pewnością minimum trzy, ponieważ prawa do adaptacji wszystkich trzech książek z Cormoranem Strikiem zostały zakupione. Co więcej, trwa już praca nad dwoma dwuczęściowymi seriami na podstawie Jedwabnika oraz Żniw zła. Historię z drugiego tomu poznamy zresztą już niebawem, będzie ona bowiem emitowana tuż po tym, jak zakończy się Wołanie kukułki. Premiera trzeciej serii nie jest jeszcze znana.

Czy będzie tego więcej?

Prawdopodobnie tak, bo J.K. Rowling publicznie zadeklarowała, że ma pomysły na kilka kolejnych tomów. W dodatku parę miesięcy temu ujawniła, że czwarta książka będzie bezpośrednią kontynuacją poprzedniego tomu i będzie nosić tytuł „Lethal White”.

Czego spodziewać się po serialu?

Włodarze BBC One zapewniają, że każdy z sezonów tego mini-serialu będzie wyjątkowo wiernym odwzorowaniem poszczególnych książek. Podkreślają, że nacisk położono nie tylko na intrygę kryminalną, ale także rozwój relacji pomiędzy Strikiem a Robin Ellacott.

Czy serial powstaje tylko dlatego, że ujawniono tożsamość Galbraitha?

J.K. Rowling twierdzi, że nie. Przyznaje wprawdzie dość otwarcie, że do momentu, gdy okazało się, że Robert Galbraith to jej alter-ego, książek sprzedało się raptem ok. 8 tysięcy we wszystkich formatach, ale dodaje, że jeszcze przed ujawnieniem pseudonimu pojawiły się dwie propozycje ekranizacji. W jednym z wywiadów oświadczyła też, że zrezygnowała z propozycji z Hollywood, by zrealizować ten projekt w formie serialu z BBC One.

Kto gra główne role?

W Cormorana Strike’a wciela się Tom Burke, znany między innymi z niedawnej ekranizacji Wojny i pokoju oraz Muszkieterów. Aktor zbiera dobre recenzje, a po trailerach (jeden z nich można zobaczyć poniżej) można mniemać, że pochlebstwa nie są bezpodstawne. W roli Robin zobaczyć możemy Holliday Grainger, znaną fanom seriali przede wszystkim z roli Lukrecji w produkcji Rodzina Borgiów.

Gdzie możemy obejrzeć serial?

Obecnie niestety nigdzie, można jednak przypuszczać, że polscy widzowie będą mieli szansę zobaczyć go w ofercie platformy Netflix. Produkcje BBC, jak Happy Valley, Peaky Blinders, Luther, The Fall czy Sherlock regularnie do niej trafiają, można więc przypuszczać, że podobnie stanie się w tym przypadku. Najprawdopodobniej przyjdzie nam jednak trochę na to poczekać.

Jakie są pierwsze recenzje?

Jeszcze ich nie ma, premiera serialu Strike miała bowiem miejsce dopiero dziś!

 

 


Źródło: BBC

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!