Konkurs z Red Rising zakończony

Feniks

 

By wygrać w konkursie zorganizowanym przez Drageus Publishing House oraz Booknews należało odpowiedzieć na następujące pytanie:

Jaki zawód wykonuje główny bohater powieści, Darrow?

Jest helldiverem, a bardziej ogólnie – górnikiem na Marsie (ta druga odpowiedź pojawiała się najczęściej).

Adresy szczęśliwców: (podajemy jedynie loginy i prosimy o przesłanie danych do wysyłki)

daguska111

bischof.1983

a1on

Gratulujemy i zachęcamy również do odwiedzenia profilu wydawnictwa na Facebooku, gdzie znaleźć można wiele innych konkursów (także dotyczących Red Rising!) oraz aktualności związanych z wydanymi, oraz planowanymi tytułami.

 

Opis wydawcy:

Czasem, żeby pokonać tyranów trzeba stać się jednym z nich…

 

Darrow jest zwykłym górnikiem w kolonii na Marsie. No, może nie takim zwykłym, bo wykonuje niebezpieczną pracę Helldivera. Jednak należy do najniższej kasty.W dodatku nie ma ambicji, żeby przebić się wyżej, zresztą w jego świecie to zwyczajnie niemożliwe. Człowiek rodzi się i umiera dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym układzie. Lecz nagle w życiu Darrowa zdarza się coś, co sprawia, że wszystko staje na głowie, a niemożliwe staje się możliwe. Nieszczęście może człowieka przytłoczyć, ale może też zeń wydobyć niesamowitą energię. Dopiero kiedy chłopak wyrywa się z ciasnych ograniczeń kolonii, zaczyna dostrzegać, jak funkcjonuje świat, w którym przyszło mu żyć. W dodatku może w tym świecie zostać bogiem… a właściwie jednym z bogów. Jednak aby to osiągnąć, musi walczyć, zapomnieć w dużej mierze, kim był przedtem.

Pierce Brown przedstawia uniwersum pełne skrajności. To rzeczywistość obca nam, choć oparta na nieobcych podstawach. Autor nabudowuje świat na doskonale znanych nam mitach, z tym że to ludzie są tutaj zarówno bogami, jak i ostatnią mierzwą, bezwzględnie wdeptywaną w ziemię. Brown w mistrzowski sposób prowadzi akcję, trzymając czytelnika w ciągłym napięciu. I jeśli nawet ktoś podczas lektury zyska pewność, że wie, co się za chwilę zdarzy, tak naprawdę jest w błędzie.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!