Książka z największym sukcesem w social media

 

Najpopularniejszą książką stycznia w social media według „Publishers Weekly” jest pierwsza część sagi fantasy dla młodzieży spod pióra Veroniki Roth. Wynika to zapewne z faktu, że z końcem marca ma ukazać się ekranizacja Niezgodnej. Na drugim miejscu pod względem dyskusji w mediach społecznościowych znajduje się zaś ostatni tom.

 

Co ciekawe, na tej samej liście w styczniu znalazł się niemal dwustuletni klasyk Mary Shelley – Frankenstein.

 

Veronica Roth – Niezgodna

Jeden wybór może cię zmienić…

 

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony.

Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany…

 

Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.

 

Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami.

A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć.

 

(opis wydawcy – Amber)

Źródło: Publishers Weekly.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!