Kontynuacja Filarów ziemi i dwie inne książki Folletta

Kiedy Ken Follett zgłosił się do wydawców z pierwszą częścią Filarów ziemi, powiedziano mu jasno – panie, kto będzie chciał to czytać? Książkę o budowie katedry?

Wówczas nie miał dobrej odpowiedzi na to pytanie i książka nie została wydana. Zainteresowano się nią na powrót dopiero w 1989 roku, kiedy Follett zasłynął już jako twórca thrillerów. Wydał ją Macmillan, nie mając jednak pojęcia o tym, jak wielki sukces ta pozycja osiągnie. Dzięki niej Ken Follett stał się niekwestionowanym liderem brytyjskich sag historycznych, a monumentalna powieść doczekała się kontynuacji w 2007 oraz adaptacji telewizyjnej.

Kilka dni temu ogłoszono, że Follett napisze kolejną część sagi o mieszkańcach Kingsbridge – nie zaś trzy kolejne, jak podają niektóre serwisy. Pomyłka powstała zapewne z powodu błędu w tłumaczeniu – oświadczenie autora dotyczyło trzech kolejnych książek, na które podpisał umowę z wydawnictwem Macmillan, zaś tylko jedną z nich ma być kontynuacja Filarów ziemi. Rzeczona pozycja ukaże się nie wcześniej, niż w 2017 roku i będzie dotyczyła szpiegostwa związanego z Tudorami, mającego miejsce w Kingsbridge.

Dwie pozostałe książki mają być powieściami historycznymi o dużym rozmachu.

 

Źródło: The Bookseller, Welovethisbook | Fot. Barbara Follett

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!