Cuarón nie wyreżyseruje prequela Harry’ego Pottera

Ostatnie doniesienia ze świata Hogwartu okazały się tylko pogłoskami – Alfonso Cuarón oznajmił, że „nie ma żadnych planów”, by zająć się reżyserią prequela Harry’ego Pottera. Reżyser znany jest przede wszystkim z obrazu, który niedawno otrzymał Oscara – „Grawitacji„. Prócz tego, zajmował się już twórczością J.K. Rowling – w 2004 odpowiadał na reżyserię na planie „Harry’ego Pottera i Więźnia Azkabanu”.

Meksykański filmowiec podkreślał, że ma wiele szacunku dla autorki i kręcenie tego filmu było cudownym przeżyciem, jednak obecnie skupia się na swoich dzieciach – i na tym, gdzie zabrać je na wakacje. Ponadto nie ma w planach zajmowania się obrazami, w których fundamentalną rolę odgrywają efekty specjalne.

Przypomnijmy, że akcja tego filmu dziać ma się 70 lat przed wydarzeniami znanymi z książek – a on sam oparty ma być o nowy tytuł spod pióra J.K. Rowling, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Będzie to pierwszy raz, gdy autorka napisze scenariusz. Tytuł zaczerpnęła z książki, którą główny bohater serii czyta podczas pierwszego roku w Hogwarcie.

Cuarón przy tej okazji oznajmił także, że nie będzie reżyserował prequela Lśnienia – choć niedawno studio Warner Bros donosiło o prowadzonych rozmowach.

 
Źródło: The Guardian / Fot. Kevin Dooley via flickr

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!