Słuchowisko Pratchetta i Baxtera

Z czym kojarzy wam się słuchowisko? Może z przedpotopową wersją audiobooka? Albo z Matysiakami, serialem radiowym, który na antenie Polskiego Radia obecny jest już od pięćdziesięciu ośmiu lat? Nie? To może chociaż z W Jezioranach? Ten radiowy tasiemiec powoli pracuje na zaszczytną pozycję audycji, która doczeka się trzech tysięcy odcinków.

Jeśli słuchowiska kojarzycie przez te tytuły, posłuchajcie tego, co przygotowała Czwórka. Jeśli ich nie znacie, nigdy o nich nie słyszeliście, posłuchajcie tego, co przygotowała Czwórka.

A co przygotowała? Słuchowisko Długa Ziemia, a więc radiową adaptację powieści Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera. W rolach głównych między innymi Arkadiusz Jakubik – niegdysiejszy aspirant Rysio z „13 Posterunku”, ostatnio grający terrorystę w „Pod Mocnym Aniołem”, a najbardziej znany chyba z roli Edwarda Środonia w „Domie złym”.

Posłuchać możecie tutaj, lub klikając na obrazek.

czworka2

 

A o samej książce możecie przeczytać poniżej:

352x500

Genialne poczucie humoru w świecie science fiction!

Rok 1916, front zachodni. Szeregowy Percy Blakeney budzi się, leżąc w świeżej, bujnej trawie. Słyszy głosy ptaków i szum wiatru wśród drzew. Co się stało z błotem, krwią i pooranym pociskami krajobrazem ziemi niczyjej? A skoro już o tym mowa, co się stało z Percym?

Rok 2015, Madison, stan Wisconsin, USA. Policjantka Jessica Jansson bada spalony dom unikającego ludzi naukowca, który zniknął bez śladu. Przeszukując pogorzelisko, znajduje niezwykły przedmiot: pudełko mieszczące w sobie kilka prostych obwodów, trójpozycyjny przełącznik oraz… ziemniak. To prototyp wynalazku, który na zawsze zmieni sposób, w jaki ludzkość widzi świat.

„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok…

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!