Okładka nowej powieści w świecie Agathy Christie

Monogram-Murders_612x952

Sophie Hannah – The Monogram Murders

Trzydzieści dziewięć lat po swoim ostatnim występie na kartach powieści, Herkules Poirot do nas wraca. Tym razem jego przygody przedstawi nam następczyni Agathy Christie – Sophie Hannah – w książce zatytułowanej The Monogram Murders. Ukaże się ona dziewiątego września nakładem wydawnictwa HarperCollins, zaś w Polsce przeczytamy ją dzięki Wydawnictwu Literackiemu. Akcja będzie rozgrywać się w latach ’20, mniej więcej w tym samym czasie, co Zabójstwo Rogera Ackroyda.

Poirot nie jest jedynym klasycznym bohaterem, który doczeka się zmartwychwstania. W najbliższym czasie powróci do nas także Sherlock Holmes – książkę tę napiszę Anthony Horowitz, który miał już okazję „współpracować” z legendarnym detektywem przy Domu jedwabnym. W tamtym roku pojawiła się także nowa powieść z Jamesem Bondem w roli głównej, napisana przez Williama Boyda.

Poniżej informacja polskiego wydawcy z kwietnia:

Sophie Hannah, jedna z najpopularniejszych i najpoczytniejszych autorek thrillerów psychologicznych, napisze kontynuację serii kryminałów o Herkulesie Poirot. Projekt bardzo mocno popiera Mathew Prichard — wnuk Agaty Christie. „Jestem zaszczycony, że tak uznana pisarka, jaką jest Sophie Hannah, podjęła wyzwanie napisania nowej części przygód detektywa Poirot, wykazując przy tym entuzjazm i szacunek dla dorobku Agaty Christie” — mówi spadkobierca.

Sophie Hannah uzależniła się od powieści królowej anglosaskiego kryminału, gdy miała trzynaście lat.  Jak sama twierdzi: „Przeczytałam i kolekcjonowałam wszystkie jej powieści w ciągu roku, a z każdą kolejną moja pasja — zdaniem niektórych obsesja — stawała się coraz większa”.

Jej ulubioną książką autorstwa Agaty Christie jest Dlaczego nie Evans?, a najważniejszą częścią serii o Herkulesie Poirot powieść Po pogrzebie.

„To dzięki Herkulesowi Poirot i pani Marple postanowiłam poświęcić swoje życie zawodowe pisaniu kryminałów. Sposób, w jaki Christie opowiada, oraz jej głębokie rozumienie ludzkiej psychiki ukształtowały mnie jako pisarkę. Nie umiem jednak wyrazić, jak bardzo jestem zaszczycona, że miałam okazję podjąć to wyzwanie. Prawdę mówiąc, wciąż nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę!” — dodaje Sophie.

Na zaostrzenie apetytów mamy kilka szczegół dotyczących nowej powieści z Herkulesem Poirot: akcję książki osadzono w latach dwudziestych XX wieku. Wydarzenia rozgrywają się w Londynie oraz na angielskiej prowincji. W powieści zabraknie Hastingsa, ale Poirot będzie niekwestionowanym głównym bohaterem.

Na polskim rynku powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Źródło: The EW

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!