Będzie ekranizacja kolejnej powieści Johna Greena

Film powstanie w Paramount Pictures, a scenariusz napisze Sarah Polley, która zajmie się również reżyserią.

Szukajac Alaski-okl.wst-500„Szukając Alaski” to historia licealisty Milesa zakochanego w szalonej, odważnej Alasce, który wyrusza na poszukiwanie Wielkiego Być Może. Jak wszystkie książki Greena, i ta jest inteligentna, słodko-gorzka i pełna oryginalnego humoru. Określa się ją mianem „Buszującego w zbożu” XXI wieku i, podobnie jak u Salingera, jest to lektura również dla dorosłych, mimo że bohater to nastolatek. Otrzymała nagrodę Michaela L. Printza i jest bestsellerem „New York Timesa”.

Będzie to trzecia zekranizowana książka Johna Greena. Dwie pozostałe to:

– Głośna „Gwiazd naszych wina” z Shailene Woodley, Laurą Dern i Wilemem Dafoe – weszła do kin 6 czerwca i mimo że nie jest superprodukcją z efektami specjalnymi i pościgami, na całym świecie zarobiła już 100 mln $! Film jest sukcesem i w naszym kraju, a książka utrzymuje się w czołówkach list bestsellerów w Polsce i na świecie, co nie dziwi, bo ta mądra, oryginalna i szczera historia miłości dwojga chorych na raka nastolatków podbija serce każdego, kto ją przeczyta.

– „Papierowe miasta” (film planowany na 2015) – opowieść o spokojnym, poukładanym Quentinie, którego życie zmienia się, gdy pewnej nocy do jego pokoju wchodzi przez okno Margo – dziewczyna, którą od dawna podziwia, i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Ekranizację przygotuje ta sama ekipa, która pracowała przy „Gwiazd naszych wina”.

Sarah Polley specjalizuje się w kinie kameralnym, autorskim. Ma na koncie takie filmy, jak „Daleko od niej” czy „Take This Waltz”.

Źródło: informacja prasowa wydawnictwa Bukowy Las

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!