Nowy serial Starz na podstawie książki Diany Gabaldon

Powoli zaczyna robić się głośno o nowym projekcie stacji Starz, która stworzyła głośny serial Spartacus. Tym razem zabrano się za ekranizację serii książek pt. Outlander – w Polsce wydawanych przez Świat Książki jako Obca. W wywiadzie udzielonym USA Today autorka podkreśla, że zobaczenie bohaterów na ekranie było spełnieniem największych marzeń. Wyraża także zadowolenie, że ekranizacja będzie miała formę serialu, a nie filmu kinowego (jak miało to miejsce w przypadku jej pierwszej książki), podkreślając, że pewnych historii po prostu nie da zamknąć się w dwugodzinnym obrazie.

 

Seria Outlander liczy już osiem tomów, więc materiału twórcy serialu mają aż nadto. Wydawca zaś pierwszą część opisuje tak:

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku.

Wspaniała zabawa… fantastyczne przygody… romans… seks… Idealna lektura, by oderwać się od rzeczywistości!

„San Francisco Chronicle”

Soczysta, obrazowa, zmysłowa proza, pełna szczegółów historycznych i humoru.

„Library Jorunal”

Nie przegapcie żadnej części sagi Diany Gabaldon. W tych bestsellerowych książkach ożywa fascynująca opowieść o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze.

Jest rok 1945. Claire Randall, pielęgniarka pracująca w czasie wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem wakacje w Szkocji. W czasie spaceru natrafiają na kamienny krąg. Claire dotyka głazu i… zostaje przeniesiona do roku 1743. Nagle zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i knowań szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce…

Diana Gabaldon – biolog, ekolog, wykładowca uniwersytecki. Oszałamiającą karierę literacką rozpoczęła przygodowo-historyczną powieścią „Obca”. Następne części sagi o podróżującej w czasie Claire Randall, nagradzane i tłumaczone na wiele języków, zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu, który w ramówce pojawi się 9 sierpnia.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!