Grochola i Jaruzelska rządzą

Przynajmniej gdy chodzi o listy polskich bestsellerów.

Miarodajne zestawienie publikuje systematycznie Magazyn Literacki Książki, opierając wyniki na danych sprzedaży z największych sieci księgarń w Polsce. W połowie lipca na prowadzenie wysunęła się Katarzyna Grochola ze swoją nową powieścią Zagubione niebo.

 

Niebo zagubione. Niebo oGrochola_Zagubione_m_dnalezione. Dla wszystkich.

A głównie dla tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna.

Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość  – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść.

Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i  krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

Fragmenty książki dostępne tutaj: [epub] [mobi]

 

Na drugim miejscu uplasowała się Monika Jaruzelska ze swymi wspomnieniami pt. Rodzina.

rodzina-b-iext24939578Poprzednia książka Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka” była głośnym wydarzeniem i natychmiast stała się bestsellerem. Córka generała opowiedziała w niej historię swojego życia. W nowej książce kreśli sylwetki rodziców, rozmawia z ojcem i matką o niełatwych relacjach rodzinnych. Zamieszcza fragmenty dziennika, w którym notuje zdarzenia bolesne, ale też radosne.

 

 

 

 

 

 

 

Na ostatnim miejscu podium Artur Górski piszący o tym, co powiedział mu Masa o kobietach polskiej mafii.

Masa.o.kobietach.polskiej.mafiiPolski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! – ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy? W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu – i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą. Artur Górski

Obszerny fragment tej książki można przeczytać na stronie wydawcy.

Kolejne miejsca należą do Chłopca, który odwiedził niebo, Bridget Jones, czy Ewy Chodakowskiej. A gdzie coś wartego uwagi? Dopiero na siódmym miejscu, gdzie znajdziemy nową powieść Harlana Cobena, Sześć lat później. Całą listę można sprawdzić tutaj.

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!