Koniec dominacji Johna Greena

…przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą pozycję na liście bestsellerów USA Today. Po jedenastu tygodniach Gwiazd naszych wina spadła na trzecie miejsce. Warto przy tym wspomnieć, że od momentu publikacji książka ta na rzeczonej liście utrzymuje się już 117 tydzień.

Teraz jej miejsce zajęła powieść Deborah Harkness, kończąca cykl o wampirze i czarownicy pt. Księga wszystkich dusz. Studio Warner Bros jakiś czas temu wykupiło prawa do pierwszej części cyklu, jednak ponieważ nie rozpoczęto produkcji, prawa powróciły do Harkness. Autorka podkreśla, że prowadzi rozmowy z inną wytwórnią.

Przypomnijmy, że rekord na liście bestsellerów USA Today dzierży J.K. Rolling – Harry Potter i kamień filozoficzny okupował pierwsze miejsce aż przez trzydzieści jeden tygodni. Jeśli zaś chodzi o książkę, która bez przerwy znajdowała się na najwyższym stopniu podium, to zaszczyt ten spotkał Pięćdziesiąt twarzy Greya – powieść, która niebawem za sprawą ekranizacji może zyskać drugie życie. Książka E.L. James znajdowała się na topie przez dwadzieścia tygodni non-stop.

John Green nie powinien jednak przesadnie się martwić – kolejne jego książki czekają w kolejce na ekranizacje.

Źródło: USA Today / deborahharkness.com

Author: Booknews

Ciekawe? Podziel się!